ЧНУ ім. Петра Могили в черговий раз взяd участь в “Науковому пікніку”


У суботу, 29 вересня, пройшов черговий «Науковий пікнік» на вулиці Соборній, де зібралися представники багатьох навчальних закладів Миколаєва, серед яких були студенти та викладачі ЧНУ ім. Петра Могили,  які показували свої наукові доробки та активно взаємодіяли з присутніми.

Жителі міста мали змогу в ігровій формі ознайомитися з науковими та культурними досягненнями міста.  Загалом, «Науковий пікнік» – це некомерційний проект, який направлений на популяризацію науки у неформальному спілкуванні.

«Другий раз ми вже беремо участь у наукових пікніках. Медичний інститут ЧНУ ім. Петра Могили показує гістологічні дослідження – в мікроскопі люди роздивляються різні види тканин. Студенти проводять психологічні тести, медичні консультації,  вимірюють рівень шуму, тиск, зріст, вагу всіх охочих», – коментує захід заступник директора з роботи з іноземними студентами, Ольга Яремчук.

Також Могилянку представляли студенти та викладачі Факультету комп’ютерних наук, які показали містянам різні розробки та продемонстрували їх у дії.

Студент Факультету комп’ютерних наук,  Павло Ткаченко, представляв два проекти: світлодіодну ковдру для лікування жовтяниці у новонароджених, яка була створена командою MedLED і нещодавно перемогла  в міжнародному конкурсі «Golden Byte – 2018» в стартап категорії,  та  світлодіодну маску для омолодження шкіри, яка посіла друге місце на київському стартап конкурсі.  Розробив два проекти старший викладач кафедри автоматизації та комп’ютерно–інтегрованих технологій Олександр Бєліков.

Окрім цього Могилянка представила чимало програм, серед яких: система моделювання автоматичного руху безпілотних транспортних засобів; робот, який можна використовувати для очистки вертикальних і горизонтальних поверхонь; програма електронного голосування на основі блокчейн (Blockchain); програма, що розпізнає сигнали світлофора; cтартап з вивчення англійської мови Enly club, який пропонує вчити англійську за допомогою улюблених фільмів, серіалів, мультиків та пісень.

«У таких розробках є велика науковість і популярність. І наші студенти вже можуть це робити. Тобто вони є дійсно конкурентоспроможними і починаючи з 3-4 курсу університету вже мають додаткову роботу», – розповідає  завідувач кафедри комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили, Інесса Кулаковська.

Серед винаходів, які представив ЧНУ ім. Петра Могили був програмно-апаратний комплекс «Smart mirror» –  дзеркало на якому відображається прогноз погоди, час та актуальні новини; система для представлення  і тестування знань; інноваційний геймпад «PlayStick» (пристрій-рукоятка керування у відеоіграх) для планшета та мобільного телефону.

На головній вулиці міста під час «Наукового пікніка» було багато зацікавлених глядачів. Організатори заходу планують проводити подібні виставки регулярно, щоб містяни могли ознайомитися зі здобутками молодих науковців Миколаєва.