Чи знаєте ви як інтернет впливає на вашу пам’ять


На сьогодні інтернет  є найдинамічнішою системою обміну інформації в історії. А чи ви коли-небудь замислювалися над тим, як інтернет впливає на вашу пам’ять? Чи буває так, що ви натикаєтеся на невідоме вам слово, шукаєте його значення в мережі і після пари тижнів вже забуваєте його, а коли натрапляєте на це слово ще раз, знову маєте шукати його значення?

Вчені Каліфорнійського та Іллінойського університетів прийшли до висновку, що інтернет уповільнює розумові процесі та погіршує людську пам’ять загалом. За твердженнями дослідників, люди почали використовувати інтернет як зовнішній диск. Ми звільнюємо ресурси мозку для інших цілей, дозволяючи інтернету взяти на себе функцію, так званого, банку пам’яті. Виходить, що ми звертаємося до мережі навіть з найпростішими питаннями, на які знаємо відповіді. Таким чином, ми вже не впевнені в собі, своїх знаннях і своїй пам’яті.

З цього питання «Лабораторія Касперського» опублікувала звіт про соціологічні дослідження, які проводилися в деяких країнах США та Європи. Більше тисячі людей взяли участь і 80% з них використовують інтернет як додаткову пам’ять. Цікаві виявилися результати дослідження журналу Science, вони кажуть про те, що людина, яка зіштовхнулася зі складним питанням одразу думає використати мережу, аби віднайти пояснення. Під час експерименту виявилося, у випадку, коли людина знає, що данні у найближчому часі будуть видалені, то запам’ятовує інформацію набагато краще. Звідси випливає закономірність – якщо наша пам’ять впевнена, що потрібна інформація збережена десь на зовнішньому ресурсі, то не має сенсу докладати більше зусиль для її запам’ятовування. Це твердження підтвердили й інші подібні дослідження.

Дослідників вражають масштаби змін, вони вважають, що такого впливу на наш мозок як інтернет, не чинила жодна з технологій. Люди влаштовані так, що будуть використовувати технологію, якщо вважають, що вона перевершує їх власні можливості.

Але в усьому цьому є й гарні сторони. Деякі з вчених вважають, що інтернет також здатний допомогти нашій пам’яті. Завдяки мережі людина може краще організувати потрібний матеріал, структурувати інформацію, аби не запам’ятовувати зайвих даних.

Проте, попри всі ці дослідження, у вчених немає єдиної відповіді, як сильно може змінитися людське мислення за десятиліття використання інтернету. Адже на разі використання інтернету відбувається чи не з пелюшок. І мозкова активність таких людей буде вже сформована зовсім інакше, аніж у старшого покоління. Людська пам’ять з кожним днем адаптується до комунікаційних технологій. Але потрібно пам’ятати, що інтернет – це, в першу чергу, лише знання, а вміння самостійно запам’ятовувати важливу інформацію для людини може стати життєво необхідним. Тому не потрібно занадто сильно покладатися на технології.

Джерело.