Безбар’єрність в умовах сьогодення – онлайн-захід на факультеті економічних наук


9 травня 2023 року викладачі та студенти факультету економічних наук зустрілися в онлайн-форматі та обговорили аспекти безбар’єрності в умовах сьогодення.

Під час зустрічі учасники дізналися, що з ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації.

Учасники зустрічі розглянули поняття безбар’єрності як загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення комфортного середовища для усіх людей. Організатори пояснили основні терміни, що вжиті у «Довіднику безбар’єрності», розглянули його структуру. Студенти дізналися про сайти, з якими вони зможуть ознайомитися в разі виникнення проблемних питань, що стосуються безбар’єрності.

Окремим аспектом зустрічі став аналіз поточної ситуації в Україні щодо безбар’єрності. Учасники визначили, що в українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливостях безбар’єрного доступу до певних місць. У противагу учасники дізналися, як поняття «безбар’єрності» працює у інших державах, зокрема у Німеччині, Швеції, Данії, Канаді, Польщі, Італії.

Світові практики у сприянні безбар’єрному середовищу та соціальній інклюзії вже давно показують позитивні результати, до яких нам, українцям, необхідно прагнути. І вже є певні досягнення! Умовах сьогодення в Україні створені Центри соціальної-психологічної підтримки, де психологи, психіатри, соціальні працівники, надаватимуть допомогу ветеранам війни, родинам бійців та переселенцям. Також платформа Дія. Цифрова освіта Міністерство цифрової трансформації презентувала новий освітній курс «Безбар’єрна грамотність».

Наприкінці зустрічі організатори підвели підсумок, що безбар’єрність сьогодні має бути нормою суспільного життя.