Небезпеки від вибухонебезпечних предметів (ВНП) та навчання з попередження ризикам, пов’язаним із ВНП: у ЧНУ імені Петра Могили відбулася сесія для студентів факультету політичних наук


За даними Міністерства внутрішніх справ України, Миколаївська область є однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами областей України. Це зумовлює великий відсоток ризику травмування від небезпечних предметів у молоді.

Так, із метою поширення інформаційно-просвітницької діяльності серед студентів задля зменшення ризику травмування від обстрілів та вибухонебезпечних предметів відбулася сесія для студентів.

25 жовтня 2024 року в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили тривала сесія з декількох важливих у сучасному українському суспільстві тем, зокрема «Небезпеки від вибухонебезпечних предметів (ВНП) та навчання з попередження ризикам, пов’язаним із ВНП», а також «Збройний конфлікт: як підготуватися та уберегти себе».

Організаторами та спікерами зустрічі були представники Міжнародної організації «Handicap International Federation».

Цього разу до заходу долучилися студенти-першокурсники, які навчаються за спеціальностями 032 «Історія та археологія», 014.03 «Середня освіта (Історія та громадянська освіта)», 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 052 «Політологія» та 061 «Журналістика».

Спікерки розповідали про стан забрудненості поверхні ґрунту від вибухонебезпечних предметів в Україні протягом 2014 – 2024 років; звернули увагу на зростання серед цивільного населення кількості жертв від вибухобезпечних предметів; акцентували увагу студентів на типах мін та ВНП, принципах їхньої дії та ураження; визначали способи ураження; спільно зі студентам визначали типи мінно-вибухових травм, які можна отримати під час контакту з небезпечними предметами.

 

Матеріали підготували завідувачка

Медіацентру Анна Джежар

та фахівець Медіацентру

Аліса Бойко