9 запитань та відповідей про другу вищу освіту


Освітній портал parta.ua склав список популярних запитань про другу вищу освіту та відповів на них.

1.Навіщо здобувають другу вищу освіту?

Багатьох людей не влаштовує робота за фахом, записаної в їх «першому дипломі»:  недостатня зарплатня, втрата інтересу, термінова потреба змінити своє життя. А хтось знайшов непогане місце, начебто і за фахом, але на тлі освіченої молоді відчуває себе «якось не дуже».

Як правило, другу вищу освіту люди вибирають, якщо радикально змінюють сферу своєї діяльності і їм необхідні фундаментальні знання в новій області.

 

2. За якими спеціальностями?

В основному це робота за спеціальностями, які найбільше цінуються на ринку праці: економіка, фінанси, менеджмент, маркетинг, управління, юриспруденція, іноземні мови, інформаційні технології (при цьому затребувані фахівці як з програмного, так і з апаратного забезпечення). Останнім часом збільшується інтерес до другої вищої освіти в галузі соціології, політології, психології, реклами, дизайну, індустрії туризму, екології, біотехнології, а зростаюче виробництво створило пожвавлення на ринку інженерних спеціальностей.

IMG_20200326_135648.jpg (620×284)

 

3. Чи існують вікові обмеження?

У переважної частини ЗВО вікових обмежень для абітурієнтів немає. Вчитися можна до «сивого волосся». Однак деякі виші все ж встановлюють верхню вікову планку (найчастіше 40-50 років).

 

4. Скільки часу потребує навчання?

Якщо зміст навчальних дисциплін першої та другої спеціальності кардинально відрізняється, період підготовки може доходити і до п’яти років. Рішення про скорочення цього терміну приймається навчальною частиною в кожному конкретному випадку індивідуально і залежить від того, які дисципліни і в якому обсязі людина вивчала раніше. Зазвичай вдається вкластися в два – три роки. У деяких вузах можна отримати другу вищу освіту менш ніж за два роки.

5. Яка форма навчання?

Зазвичай прийнята одна з наступних форм: вечірня, очно-заочна, заняття у вихідні дні, заочна, екстернат, дистанційна. Частина вишів практикує модульну систему: заняття проходять інтенсивними блоками два рази в рік (восени і навесні) по два тижні в денний час з відривом від роботи.

6. Чи важко вступати вдруге?

Як правило (бувають і виключення!), процедура вступу обмежується наданням диплома про першу вищу освіту і співбесідою або тестуванням з профілюючого предмету. Для зарахування у приймальну комісію потрібно здати певний перелік документів, яких потребує виш.

prof.jpg (1024×768)

 

7. Чи важлива перша спеціальність?

Спеціальність, записана в першому дипломі, значення не має, хоча у фахівців в суміжних областях є перевага.

8. Чи можна отримати другу вищу, не маючи першого?

У деяких вишах за програмою другої вищої освіти можуть проходити підготовку не тільки фахівці (п’ять років навчання у вузі) або бакалаври (чотири роки навчання), а й люди з незакінченою вищою або середньою спеціальною (профільним) освітою. Подекуди існує і можливість так званого паралельного навчання: для студентів третього – п’ятого курсів інших вузів або факультетів.

9. Чи можна вчитися за індивідуальною програмою?

Так. Великою перевагою другої вищої освіти є те, що багато ЗВО надають студентам можливість складання індивідуальної програми навчання. В цьому випадку можна зосередити свої зусилля на тих дисциплінах, які найбільшою мірою потрібні вам у вашій справжньою або майбутньої діяльності.