7 кейсів Zoom, які допоможуть ефективно організувати відеоконференцію


Ми вже звикли за час карантину проводити всі пари, наради, зустрічі та консультування онлайн. Супутником у цьому для всіх здебільшого став Zoom. Інтернет-портал MC.today підготував матеріал про те, як зручно організувати відеоконференцію в цьому додатку.

  1. Користуйтеся «залом очікування»

Якщо у вас багато зустрічей і щільний графік, ваші майбутні співрозмовники можуть зайти в конференцію занадто рано. Або ваш розмова з іншою людиною може затягнутися і змістити увесь ваш розклад. Для таких випадків в Zoom є функція Waiting Room (зал очікування). Учасники наступних конференцій можуть відразу зайти туди і почекати своєї черги поговорити з вами.

Як налаштувати: зайдіть у свій акаунт на Zoom.com, виберіть «Налаштування» та перейдіть до «Налаштування конференції» (розширені). Тут можна включати і вимикати «зал очікування» для всіх своїх конференцій.

  1. Створіть зали регулярних конференцій

Якщо ви регулярно зустрічаєтеся з одними й тими ж людьми, можна створити в Zoom регулярну конференцію зі збереженням налаштувань і єдиного посилання для підключення. Так вам не потрібно буде розсилати особисті запрошення на конференцію.

Як налаштувати: увійдіть у свій Zoom-акаунт, виберіть «Конференції», потім натисніть кнопку «Запланувати нову конференцію». Після цього відзначте галочкою «Періодична конференція».

  1. Відстежуйте увагу учасників

Коли ви ведете відеоконференцію і демонструєте свій екран, ви не бачите, чим зайняті учасники. Деякі можуть одночасно займатися чимось іншим, відволікаючись від того, що ви говорите. Увімкніть функцію «Відстеження уваги», і вона покаже вам, не вивів чи хто-небудь з учасників інше вікно поверх вікна Zoom.

Як налаштувати: ця функція також знаходиться в розширених налаштуваннях конференцій, але вона доступна тільки для платних акаунтів.

  1. Запитайте управління робочим столом учасників

Наскільки простіше було б допомогти співробітникові з якоюсь проблемою в роботі, якби можна було сидіти поруч! Такого, звичайно, Zoom не організує, але він дозволяє управляти робочим столом учасника конференції. Колезі потрібно дати вам дозвіл на доступ, і ви зможете керувати його курсором за допомогою своєї мишки та клавіатури. Це особливо зручно при демонстраціях або для технічної підтримки.

Як налаштувати: під час демонстрації екрану натисніть «Дистанційне керування». Інший користувач повинен буде схвалити ваш запит.

  1. Слідкуйте за фоном в кадрі

Ми рідко згадуємо, що робиться у нас за спиною, поки не під’єднаємося до конференції та не побачимо себе на екрані. Саме в цей момент багато хто усвідомлює, що, ймовірно, треба було трохи більше попрацювати над картинкою, яку всі побачать. Для таких випадків в Zoom є «віртуальний фон».

Як налаштувати: під час дзвінка на панелі натисніть на стрілочку, з’явиться додаткове меню, де можна «Вибрати віртуальний фон».

  1. Записуйте свої наради

Безкоштовна версія Zoom дозволяє записувати конференції на комп’ютер, це зручно для нарад і особливо демонстрацій. Платна версія також дозволяє зберігати записи в хмарі, а потім ділитися ними з колегами. Для цього потрібно відправити їм поштою посилання на запис.

Як налаштувати: під час відеоконференції натиснути кнопку «Запис» на нижній панелі.

  1. Наведіть цифровий марафет

Робочий процес злегка набрид? Або, може, не встигли привести себе до ладу перед конференцією? У Zoom можна злегка відретушувати своє зображення.

Як налаштувати: в додатку зайти в «Налаштування», вибрати «Відео» і поставити галочку навпроти функції «Підправити мій зовнішній вигляд».