5 причин позбутись прокрастинації


Прокрастинація – схильність людини відкладати неприємні завдання на потім, тяжіння до справ, що приносять більше задоволення або швидший результат. Якоюсь мірою цей стан людини можна вважати нормою, однак інколи його плутають із лінню, хоча це не так. Людина, що прокрастинує, мучить себе думками через невиконану роботу. При цьому вона і не працює, і не відпочиває. Коли ж людина ліниться, то робить це з певним рівнем задоволення і не гризе себе самокритикою.

Існує багато теорій від чого з’являється прокрастинація, однак усі вони пов’язані зі станом людини. Це внутрішній страх та невпевненість у собі. Зазвичай причиною є гормональна залежність. Зараз час плине надто швидко і суспільство вже звикло до поняття дедлайн. Таким чином більшість людей змушують працювати організм на межі. Інколи спалах адреналіну дозволяє виконати завдання швидко і встигнути до зазначеного строку. Таким чином люди починають вважати, що можуть швидко робити свої справи й начебто якісно. Такий спосіб ефективний, економить час та енергію. Однак існує інша сторона: працювати на межі надто стресово для організму і як як результат негативно впливає на здоров’я.

Однак погіршення стану здоров’я – не єдина причина позбутись прокрастинації.  Ось ще 5 причин:

  1. Внутрішній тягар.

У стані прокрастинації людина не відпочиває, адже невиконана справа позбавляє сил. Таким чином втома накопичується, як і невдоволення собою.

  1. Зниження самооцінки.

З часом людина, що прокрастинує, розуміє, що через його запізнення й відкладання справ на потім страждають колеги та друзі, а також власні інтереси.

  1. Погіршення стану здоров’я.

Через постійний стрес, який з’являється, коли людина відкладає якусь важливу справу, з’являються проблеми зі шлунком, травленням, а також ризик застудитись.

  1. Втрата часу.

Людина, що знаходиться у прокрастинації не завжди розуміє, що втрачає важливий час, який зараз так цінується.

  1. Гаманець.

Таке ставлення до справ може відбитись і на заробітній платні через штрафи. Крім того, коли людина усвідомлює, що така поведінка стала звичкою, то потрібно буде звернутись до психоаналітика, який також коштує грошей.

Тож, годі гаяти час, позбудьтесь прокрастинації зараз, зробившись щось корисне для себе!