Новий сайт університету ×

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря (International day of Black sea)


Кафедра екології інформує, що у 31 жовтня 1996 року шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали «Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря», необхідність у підписанні якого виникла че­рез небезпеку зникнення унікальних природних аквальних комплексів. Цей план розробили провідні науковці після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що життєздатність Чорного моря істотно по­гіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями. 

Будучи внутрішнім морем басейну Атлантичного океану, воно відіграє надзвичайно важливу роль у функціонуванні екосистем прилеглого регіону. Чорне море Керченською протокою зʼєднується з Азовським, через Босфор – з Мар­муровим, через протоку Дарданелли – з Егейським і Се­редземним морями. У море впадають такі великі річки, як Дунай, Дніпро, Дністер і більш дрібні – Мзимта, Псоу, Бзибь, Ріоні, Кодор тощо. Сьогодні над Чорним морем нависла загроза екологічної катастрофи, оскільки через діяльність людини деякі його ділянки втратили здатність до самоочищення.

Головна теза і тема Міжнародного дня Чорного моря екологія чорноморського басейну та її збереження. У цей день проводяться різноманітні заходи щодо інформування широкої громадськості про сферу і проблеми його екології, поточний екологічний стан та дії щодо поліпшення, в тому числі і заходи протидії перелову риби, який завдає значної шкоди морській екосистемі.

Екологічні організації причорноморських країн від­мічають цей день рядом акцій, щоб привернути увагу до деградації морського середовища та проведення не­обхідних заходів щодо запобігання деградації на регіональному рівні.