Щорічно 15 квітня відзначають День екологічних знань. Головна мета цієї дати – просування екологічних знань, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища.
З’явилось це свято в 1992 році на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювали проблеми навколишнього середовища. Екологічну освіту визначили одним із основних напрямків, який має величезне значення для всіх країн світу задля реалізації сталого розвитку людства.
У сучасному світі значимість екологічної освіти в багатьох країнах стала пріоритетним напрямом навчання і виховання. ЧНУ ім. Петра Могили також долучається до ознайомлення населення з екологічними знаннями. Так, з 1 вересня 2018 року в Могилянці стартував трирічний Проект Програми ЕРАЗМУС+ Жана Моне Модуль «Кращі Європейські практики з водної безпеки задля досягнення цілей сталого розвитку».
Напрям Жана Моне має на меті популяризацію кращих європейських практик з водної безпеки та охорони довкілля за умов євроінтеграції України. Працюють над проектом інтернаціональною командою, до якої входять представників кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили (професор Олена Мітрясова, доцент Віктор Смирнов, аспірант Євген Безсонов) і Університету Західної Англії з Великої Британії (професор Чад Стеддан).
Варто зазначити, що проект посів перше місце у рейтингу серед українських та 14 місце серед 122 закордонних проектів-переможців і був високо оцінений європейськими експертами. Також було проведено цикл лекцій в рамках міжнародного проекту «Кращі Європейські практики з водної безпеки задля досягнення цілей сталого розвитку», який прослухали студенти Могилянки та зацікавлені слухачі. Лекції можна переглянути на ютуб-каналі Petro Mohyla TV.
День екологічних знань важливий не тільки для тих, хто займається екологічною освітою, а й для всіх жителів нашої планети. Діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища – це запорука безпечного майбутнього для всього людства.