Кафедра медико-біологічних основ спорту та фізкультурно-спортивної реабілітації

Історія створення кафедри

У вересні 2006 р. було засновано кафедру фізичної реабілітації, у вересні 2007 р. її було перейменовано на кафедру здоров’я людини та фізичної реабілітації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1719 від 13 грудня 2006 р. «Про перелік напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах».

Напрям підготовки 0102 «Фізичне виховання і спорт» перетворено в галузь знань «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини» з напрямом підготовки «Здоров’я людини», на яку в 2007 р. було проведено набір студентів.

У 2010/2011 навчальному році педагогічний склад кафедри значно укріпився – доцентами кафедри стали кандидат наук з фізичного виховання і спорту І. Г. Бондаренко та кандидат історичних наук В. А. Вербицький. Викладачами за сумісництвом за роки існування кафедри працювали кандидат медичних наук, доцент, головний лікар Центру прогресивної медицини і реабілітації Rea+Med м. Миколаїв Т. М. Яблонська та кандидат медичних наук, доцент В. С. Черно.

У серпні 2017 року пройшло об’єднання кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації з кафедрою єдиноборств і силових видів спорту у кафедру медико-біологічних основ спорту та фізичної реабілітації. Завідуючою кафедри призначили доктора біологічних наук, професора Кочину Марину Леонідівну. Вагомий внесок в цей час в розвиток кафедри зробили А. А. Чернозуб, І. Г. Бондаренко, О. В. Кочін, А. Є. Горбань, С. І. Данильченко та ін.

У вересні 2023 року кафедру було перейменовано на кафедру медико-біологічних основ спорту та фізкультурно-спортивної реабілітації.

Нині на кафедрі працюють: завідувач кафедри Гетманцев Сергій Васильович, кандидат біологічних наук, доцент; викладачі: Козій Михайло Степанович, доктор біологічних наук, професор; Вербицький Віталій Анатолійович, кандидат історичних наук, доцент; Тіхоміров Анатолій Іванович, доцент; Біла Антоніна Альбертівна, старший викладач, закінчила аспірантуру зі спеціальності 091 Біологія; Тіхомірова Олена Володимирівна, старший викладач; Іваненко Ігор Миколайович, викладач, аспірант; Мальчикова Олександра Сергіївна, провідний фахівець кафедри. У процесі підготовки студентів кафедра використовує різноманітні форми аудиторного навчання, самостійної роботи та практик. Наукова робота кафедри орієнтована на дослідження стану здоров’я населення, впливу екологічних факторів, розробку сучасних методів реабілітації. Одним із напрямів наукової діяльності кафедри є проведення комплексних медико-біологічних досліджень у вивченні життєво важливих питань сучасної реабілітації осіб потерпілих від російсько-української війни.

Характерною особливістю Миколаївщини є те, що вона має значний оздоровчий потенціал, де можливе використання праці фахівців із фізкультурно-спортивної реабілітації. Викладачі кафедри є активними учасниками міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових, науково-практичних конференцій, симпозіумів та конгресів.

Контактна інформація:

4 корпус, кімн. 4-110
76-55-52
chnu.sport@gmail.com

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Посада Контакти
1. Гетманцев Сергій Васильович кандидат біологічних наук, доцент завідувач кафедри kafmbofv@ukr.net
(0512) 76-55-52
Google Scholar
2. Козій Михайло Степанович доктор біологічних наук, професор професор Mykhaylo.Koziy@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-71
Google Scholar