Наукова бібліотека


Вас вітає Бібліотека ЧНУ імені Петра Могили

– історію,структуру та графік роботи бібліотеки;Вітаємо всіх, хто завітав до бібліотеки. Тут Ви дізнаєтесь про :

– правила користування бібліотекою та її фондами;

– засоби знаходження потрібної Вам інформації;

– нові надходження до фонду бібліотеки;

– електронні ресурси бібліотеки та світової мережі Інтернет;

– найцікавіші події в житті бібліотеки та новини на сторінках бібліотеки ЧНУ в соціальних мережах…

Сподіваємось, що буде цікаво і корисно ВСІМ !

 

 

“Дайте мені спочатку бібліотеку,
І тоді я створю університет”
Т.УІЛЛЕР

Історія бібліотеки

Бібліотека розпочала своє існування разом з Миколаївською філією Національного університету “Києво-Могилянська Академія” в липні 1996 року. Ідея відкриття у місті Миколаєві філії такого славнозвісного університету як “Києво-Могилянська Академія” дуже приваблювала городян і мала підтримку у багатьох керівників великих підприємств міста. Одним із зразків такої підтримки і стало народження бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили. Керівництво Суднобудівного заводу імені 61 Комунара, одного з найстаріших підприємств міста, передало до молодого вузу фонд однієї з своїх бібліотек. Фонд бібліотеки налічував 25 тисяч одиниць зберігання. Із цими книгами та вже існуючим невеликим власним фондом Бібліотека МФ НаУКМА в вересні 1996 року своїх перших читачів. Розуміючи, що головна функція університетської бібліотеки – інформаційне забезпечення навчального процесу та наукової діяльності вищого навчального закладу, співробітники Бібліотеки головну увагу в своїй роботі приділили формуванню фондів, які б дозволяли цю функцію виконувати. З середини 1996 по 1998 рік були сформовані базові колекції фондів друкованих видань на українській, російській і англійській мовах ( робочі мови університету – українська і англійська) по основним і суміжним дисциплінам в межах перших навчальних років для факультетів: економіки, політології,екології, комп’ютерних технологій, романо-германської філології, правознавства. Протягом трьох років фонди Бібліотеки збільшилися на 18,5 тисяч примірників. Джерела поповнення фондів були різноманітні. Багато купувалось, особливо підручників. Велика частина надходжень – це дарунки як від організацій та установ, так і від окремих осіб, які таким чином висловлювали свою підтримку новому закладу освіти.

Ми щиро вдячні:

 • Науковій бібліотеці НаУКМА, яка передала до нашого фонду понад 4 тис.примірників наукової та навчальної літератури.

 • фонду “Відродження”– завдяки участі у програмі “Трансформація гуманітарної освіти в Україні” Бібліотека отримала тисячі сучасних підручників.
 • Корпусу Миру, його українському представництву, який передав до бібліотеки Encyclopedia Britannica, New Webster’s Dictionary, та інші навчальні та довідкові видання іноземними мовами.

 • Товариству української мови ім. Шевченка у США, Чикаго, Іллінойс.

 • Українському дослідницькому інституту Гарвардського Університету.

 • Бібліотеці фонду Ольжича, м. Київ

 • Миколаївському обласному відділенню товариства “Просвіта” – завдяки їх дарункам Бібліотека започаткувала фонд Україніки – зразків творчості наших співвітчизників, які жили та живуть за кордоном.

 • Науково-технічній бібліотеці ВАТ Інженерно-виробничий центр мастильного і фільтруючого обладнання.

 • Правничій фундації, м. Київ.

 • Миколаївському міському об’єднанню “Муніципальна ініціатива”.

 • Християнському центру “Відродження”, м. Миколаїв.

 • Викладачам і співробітникам ЧНУ імені Петра Могили, які передали до бібліотеки книги із своїх колекцій:
  Біла Т.М., Калінін М.І., Маргеліс Н.В., Мєщанінов О.П., Мєйжис І.А., Пресанссе С.О., Пронкевич О.В.

З 1 січня 1997 року Бібліотека отримує періодичні видання – понад 100 назв журналів і газет щорічно.

Формування фонду-це важливе, але не єдине завдання бібліотеки. Паралельно із формуванням фондів багато уваги приділялось створенню якісного довідкового апарату. Орієнтуватися в фондах бібліотеки допомагає система каталогів та картотек.

До штату бібліотеки приймаються лише фахівці із спеціальною вищою освітою, перевага віддається тим, хто має досвід роботи в різних сферах бібліотечної діяльності. З 1997 року функціонує WEB – сторінка бібліотеки, для інформування читачів про нові надходження до бібліотеки, найцікавіші події, тощо… Було створено електрону базу даних по книгозабезпеченності підручниками усіх факультетів. Бібліотека ЧНУ імені Петра Могили першою серед університетських бібліотек міста започаткувала створення „віртуальних” виставок як форми інформування про нові надходження до бібліотеки.

Наприкінці 2002 року, завдяки отриманому гранту на придбання программного забезпечення, бібліотека розпочала роботу над створенням електронного каталогу. Автоматизація бібліотечних процесів здійснюється на основі програмної інформаційно-бібліотечної системи „УФД/Бібліотека”.Проводиться штрих-кодування фонду.Функціонує корпоративний каталог вузівських бібліотек. В найближчих планах створення робочих місць для користувачів бібліотеки, впровадження системи електронних замовлень та системи видачі документів.

В 2002 році читальний зал бібліотеки „переїхав” до нового приміщення. Великий та просторий зал на 176 робочих місць одразу став осередком учбового та культурного життя університету. На базі читального залу працюють літературний клуб; клуб цікавих зустрічей, кіно клуб, проводяться Дні інформації тощо. Кваліфіковані та обізнані працівники бібліотеки завжди нададуть допомогу у навчальній, науковій та освітній діяльності студентам, співробітникам та професорсько-викладацькому складу університету.

З вересня 2009 року в бібліотеці було виокремлено відділ літератури іноземними мовами(нині Філологічна бібліотека). Фонд відділу збирався на протязі усього існування навчального закладу. Завдяки зусиллям керівництва, професорсько-викладацького складу та студентів – бібліотека має унікальне зібрання художньої літератури, навчальні та довідкові видання 44 мовами світу. Наша бібліотека – єдина бібліотека у південному регіоні України, що має повне зібрання Британської енциклопедії (англ. Encyclopedia Britannica) — найповнішої й найстарішої універсальної енциклопедії англійською мовою. Фонд відділу складає література англійською, німецькою, французькою, польською, іспанською та іншими мовами.

З 2013 року Бібліотека має сторінки в соціальних мережах Facebook та Vkontakte та власний блог,продукує власні бази даних та шляхом тестових доступів знайомить своїх читачів з найкращими світовими базами даних наукової інформації.

Отже, історія бібліотеки продовжується новими сторінками…

 

Путівник по бібліотеці

Бібліотека заснована 1 липня 1996 року і є навчально-допоміжним, інформаційним,культурно-освітнім структурним підрозділом  Чорноморського національного університету імені Петра Могили (ЧНУ імені Петра Могили).

Головне завдання бібліотеки – задоволення інформаційних потреб студентів, професорсько-викладацького складу та співробітників ЧНУ імені Петра Могили, сприяння навчальному процесу та науково-дослідній діяльності.

Директор бібліотеки – Ганна Миколаївна Петроченко

Заступник директора – Лариса Вікторівна Колесник

Відділи бібліотеки:

 • наукової та навчальної літератури     (філологічна бібліотека);
 • інформаційно-бібліографічний;
 • комплектування та наукової обробки літератури.

Якщо Ви студент, викладач, або співробітник ЧНУ імені Петра Могили – Ви маєте право отримувати книги та інші джерела інформації через абонемент та читальний зал. Детальніше про умови обслуговування читачів можна дізнатися, ознайомившись з правилами користування Бібліотекою ЧНУ імені Петра Могили.

У читальному залі Бібліотеки крім наукової, довідкової літератури та підручників Вам запропонують періодичні видання. Тут Ви знайдете каталоги і картотеки, які допоможуть Вам знайти необхідну інформацію.

З питаннями та запитами звертайтесь, будь ласка, до співробітників:

Відділ наукової та навчальної літератури:

 • Раїса Іванівна Шушкевич – зав. відділом
 • Валентина Миколаївна Пацерук – бібліотекар абонементу
 • Ліана Адольфівна Волошина – бібліотекар абонементу
 • Ольга Валеріївна Грищенко – бібліотекар читального залу
 • Вікторія Вікторівна Клименко – бібліотекар читального залу

Філологічна бібліотека:

 • Людмила Миколаївна Кукавка

Інформаційно-бібліографічний відділ:

 • Лілія Павлівна Болдуреску – зав відділом
 • Олена Георгіївна Краснова – бібліотекар відділу

Відділ комплектування та наукової обробки літератури:

 • Людмила Андріївна Маркова – зав. відділом

З питань користування електронним каталогом звертатись до:

 • Лариси Вікторівни Колесник
 • Ольги Валеріївни Грищенко

Читальний зал фонду дипломних та дисертаційних праць:

 • Світлана Володимирівна Козловська
Наша адреса: 54003 м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10
факс: (0512) 50-00-69
тел.: (0512) 46-41-45
e-mail: library@chmnu.edu.ua

 

 


Графік роботи

Дні тижня

Читальний зал

Абонемент

Філологічна бібліотека

будні

8.30 – 17.00

8.30 – 17.00

8.30 – 17.00

субота

9.00 – 16.00

вихідний

вихідний

неділя

вихідний

вихідний

вихідний

 


Користувачу


Правила користування бібліотекою
Питання-відповіді
Список періодичних видань
Нові надходження 2016
Нові надходження 2017
УДК

 


Електронні ресурси


Бази даних по факультетах

Власні ресурси


Видавнича діяльність бібліотеки

Події та оголошення


Лютий
14
Програма конференції “Інтелектуальні інформаційні системи – 2018”.

Шановні викладачі та студенти! До вашої уваги остаточна програма конференції “Інтелектуальні інформаційні системи – 2018”. Програма конференції ІІС-2018

Лютий
15
Лекція кардіохірурга Бориса Тодурова!

Шановні студенти, співробітники та гості університету! ЧНУ імені Петра Могили запрошує вас на лекцію заслуженого лікаря України, професора Бориса Тодурова, яка відбудеться 15 лютого 2018 року об 11.00 у читальній залі університету. Доктор медичних наук, професор Борис Михайлович є керівником …

Січень
30
Нова серія вебінарів по роботі у Web of Science!

Шановні колеги науковці, студенти та аспіранти університету! Запрошуємо на першу у 2018 році серію вебінарів про можливості ресурcів і інструментів на платформі Web of Science для наукової діяльності (оновлена серія, що була в листопаді 2017) яка розпочнеться 30 січня о …