Економічний клуб (ЕК)


У стінах нашого навчального закладу функціонує Економічний клуб, який існує вже більше п’яти років. Члени цього клубу перемагали у різних конкурсах, конференціях, міжнародних програмах, а тому слава про цю організацію поширилась далеко за межі Миколаєва та України. Провідні підприємці охоче беруть цих студентів до себе на роботу.

Економічний клуб є позанавчальною організацією, яка була створена за ініціативою студентів університету з метою проведення економічних досліджень, популяризації знань з економіки та наукового обміну між студентами, викладачами та просто особами, зацікавленими в економічних процесах, що відбуваються в Україні та світі.

За час існування Економічного клубу його члени вже встигли розробити та запровадити кілька своїх особливих традицій. Так, наприклад, кожне засідання починається з невеличкого огляду останніх економічних новин. Ці новини добирають самі члени Економічного клубу, звичайні студенти, на свій смак, як вміють. Але є одна особливість: новини готуються та подаються англійською мовою. Цей акцент зроблено навмисно: щоб навчити студентів розбиратися та подавати економічну інформацію саме англійською мовою, адже, як відомо, англійська – то мова економістів (так, як, скажімо, французька – то мова дипломатів). Якщо ви бажаєте знайомитися з новими економічними теоріями, дізнаватися про найсвіжіші економічні відкриття, ви повинні знати англійську. Адже спершу всі дослідження виходять у світ саме англійською, а вже потім перекладаються (якщо перекладаються) іншими мовами.

На кожне засідання члени ЕК готують дослідження з обраної ними теми. Економічний клуб організовує конференції («Перехідна економіка», «Проблеми Євроінтеграції»),  які набули міжнародної відомості. Свідченням цього є візит польських студентів та заочна участь у заходах студентів з США, Латвії, Чехії.

Члени Економічного клубу на своїх засіданнях займаються різноманітною діяльністю: проводять дискусії, роблять дослідження, проходять кейси, зустрічаються з цікавими людьми (фахівцями з різних питань, викладачами, науковцями, випускниками, працівниками банків і т.д.) та проводять різні економічні та психологічні ігри.

Під час засідань також відбувається знайомство з нобелівськими лауреатами з економіки. Воно полягає в тому, що готується доповідь про нобелівського лауреата, його роботу, а також приклади того, як вона реалізована в житті. Організовуються економічні ігри – кейси, безмовна гра «Крокодил» (за допомогою жестів та рухів показати якусь економічну категорію).

ЕК не тільки організовує міжнародні конференції (Civic educational project), його члени беруть активну участь у різноманітних програмах (Канадсько-Українська парламентська програма) та семінарах (м.Годолло, Угорщина, семінар за темою Rural Sustainable Development), колоквіумах (м.Київ, «Дні науки», що проводить Києво-Могилянська академія), економічних тренінгах, які дають змогу поїхати на стажування до інших країн (Угорщина, Казахстан, Канада). Ганна Прилепська за Канадсько-Українською парламентською програмою їздила на 3 місяці стажуватися у канадському парламенті (м.Оттава).

Члени ЕК встановили наукові зв’язки з Львівським національним університетом ім. І.Франка. Кожного року наші студенти їздять до Львова на зустрічі та конференції.

У 2005 році члени ЕК розробили бізнес-план, взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Молода економіка» і отримали грант у розмірі 10 000 гривень на відновлення діяльності Економічної Молодіжної Академії (ЕМА). І вже 1-го листопада 2006 р. ЕМА відкрила свої двері для слухачів-старшокласників.

Курс навчання складається із двох інтенсивних циклів: курс економічної теорії (КЕТ) та базовий курс підприємництва (БАКС) з послідовною розробкою власних бізнес-планів. По закінченню терміну навчання проводитиметься Малий Інвестиційний Форум – публічна презентація розроблених слухачами інвестиційних проектів із запрошенням потенційних інвесторів.

При ЕК функціонує клуб Європейської інтеграції, що створений для популяризації знань про Європу. У рамках його діяльності члени Економічного клубу беруть участь у різноманітних конференціях (Донецьк, «Україна – Європейський Союз: перспективи поглиблення партнерства», Київ, Львів, Бердянськ та ін.), круглих столах та семінарах.

Вже впродовж кількох років за участі ЕК проводиться міжнародна конференція молодих науковців «Ольвійський форум». Проект передбачає дискусії науковців з України та країн Європи на теми форуму.

Отже, Економічний клуб – це сформована, корисна та доволі цікава студентська організація, яка займається різноплановою діяльністю. Це студентська організація, створена студентами, для студентів, і все в ній роблять студенти.

 

З усіх питань стосовно Економічного клубу можна звертатися на факультет економічних наук:

Телефон: (0512) 46-41-26, 4-й корпус, кімн. 4-114

 

Події та оголошення


жовтня
23

  Шановні колеги! У рамках підтримки Руху відкритого доступу наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили пропонує Вам серію вебінарів від фахівців Scopus  та Web of Science, що відбудуться 23-25 жовтня 2018  Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, присвячений Руху Відкритого Доступу до …

Відкрито конкурс мобільності для студентів за програмою Еразмус + КА107 на другий семестр 2018-2019 навчального року в Університеті Кадісу, Іспанія

Студенти програми Erasmus + КА107 отримують стипендію для проходження навчання. Стипендія не покриває всі витрати студента, а являє собою лише економічну допомогу для оплати можливих витрат, пов’язаних з перебуванням за кордоном. Усі студенти, які бажають взяти участь у програмі мобільності, повинні принести до міжнародного …

жовтня
19
Конкурс для викладачів на проходження стажування за програмою Erasmus+

Шановні викладачі! Оголошено конкурс для викладачів на проходження стажування за програмою Erasmus+ протягом двох тижнів в університеті Ка’Фоскарі, Венеція. Викладач отримає повний грант у розмірі 140 євро на день + сумарне відшкодування витрат на проїзд до 360 євро. Дедлайн подачі …