Кафедра теорії та методики фізичного виховання


Історія кафедри

Кафедра «Спортивні дисципліни» була створена за рішенням вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили (наказ №361 від 13.06.2016) на базі кафедри фізичного виховання і спорту. Завідувачем кафедри було призначено майстра спорту СРСР з рукопашного бою, заслуженого тренера України з рукопашного бою Олександра Васильовича Міненка.

З 2017 року кафедру очолив кандидат наук з фізичного виховання та спорту, майстер спорту України з вільної боротьби, заслужений тренер України з рукопашного бою Юрій Олександрович Радченко.

У 2016 р. була заснована кафедра веслування, її очільником стала майстер спорту міжнародного класу Антоніна Миколаївна Димова.

У 2019 р. на базі реорганізованих кафедр «Спортивні дисципліни» та «Веслування» було створено нову кафедру – теорії та методики фізичного виховання (наказ № 945 –К від 01 липня 2019 року).

Сьогодення кафедри

Нині кафедру очолює кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, майстер спорту Бондаренко Ірина Григорівна.

На кафедрі працюють: 4 доценти, 5 старших викладачів, 3 викладачі-асистенти та 1 провідний фахівець. Серед професорсько-викладацького складу фахівцям кафедри присвоєно спортивні звання «Заслужений тренер України», «Майстер спорту міжнародного класу»,  «Майстер спорту СРСР» та «Майстер спорту України».

Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують викладання навчальної дисципліни «Фізичне виховання» для усіх спеціальностей освітнього ступеня «бакалавр». Також викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання викладають навчальні дисципліни для спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр»: «Футбол», «Теорія та методика фізичного виховання», «Теорія та методика фізичного виховання у ВНЗ», «Основи наукової діяльності у фізичному вихованні і спорті», «Практикум з веслування», «Підвищення спортивної майстерності».

З 2019 навчального року фізичне виховання проводиться у формі секційних занять. Студентам 1-4 курсів запропоновано види рухової активності: волейбол, баскетбол, футбол, бадмінтон, настільний теніс, фітнес, атлетична гімнастика, легка атлетика, та веслування. Заняття з фізичного виховання проводяться в групах СМГ.

Починаючи з 2016 року викладачами кафедри здійснюється щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України щодо проведення від 09 грудня 2015 року). У тестуванні беруть участь і студенти університету.

Кафедра співпрацює з федераціями Миколаївської області з видів спорту: волейболу, футболу, асоціацією пляжного волейболу, всеукраїнськими федераціями з волейболу та веслування

ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Почесне звання, спортивне звання Посада Контакти
Бондаренко Ірина Григорівна кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент майстер спорту СРСР завідувач кафедри bondarenko.oleg.13.68@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
ауд. 1-219
Тарасова
Ганна Костянтинівна
кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент _ доцент  (0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Твеліна
Аліса Олександрівна
кандидат педагогічних наук, доцент Майстер спорту України доцент  (0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Мінц Микола Олександрович кандидат історичних наук, доцент доцент  mints.m.o@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Сергієнко Юрій Макарович заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту СРСР міжнародного класу старший викладач  sergienko_yra@list.ru
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Андрющенко Марина Іванівна майстер спорту СРСР старший викладач  andryushchenko6767@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Кураса Геннадій Олександрович старший викладач  gennalex63@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Маєр Василь Якович старший викладач  andryushchenko6767@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Конопляник Олег Васильович старший викладач  Oleg.Konoplianyk@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Димов Кирило Вікторович викладач  smok9507@gmail.com
(0512) 76-50-78
 Профіль у Google Академії
Архипов Володимир Васильович викладач arhipova33@gmail.com
(0512) 76-55-64
Головаченко Іван Вікторович викладач  ivan.holovachenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Павленко Юрій Олександрович заслужений тренер України доцент б.в.з.
(зовнішній сумісник)
 u.pavlenko@ukr.net
(0512) 76-55-64
Ільїн Микола Семенович заслужений тренер України, майстер спорту СРСР старший викладач (зовнішній сумісник)  (0512) 76-55-64
Димова Антоніна Миколаївна зовнішній сумісник майстер спорту СРСР міжнародного класу старший викладач  antonina.dymova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-50-78
 Профіль у Google Академії
Горбенко Олена Валеріївна _ _ провідний фахівець  kafedratmfvchnu@gmail.com
(0512) 76-55-64
ауд. 1-219

 

Футбол 

Команда ЧНУ імені Петра Могили – неодноразовий чемпіон серед університетських команд м. Миколаєва.

Університетська команда є постійним учасником обласних і республіканських змагань. Секції з футболу і футзалу одна із наймасовіших спортивних секцій в університеті, у якій нараховується більш, ніж 60 студентів.

Команда брала участь у змаганнях серед студентів  та виборола 3 місце в Південному регіоні Чемпіонату України (2012-2013 рр. та 2016-2017 рр.).  Влітку 2018 року команда ЧНУ ім. Петра Могили з футзалу в складі української делегації взяла участь у студентських Європейських іграх, де серед 22-х учасників зайняла 6 місце і обійшла студентську збірну Німеччини, чемпіонів попередніх змагань Португальського міста Порто та команду Афінського університету.

Протягом багатьох років команди посідають перші місця серед вищих закладів Миколаєва як з футзалу, так і з футболу.

Бадмінтон

Студенти беруть учать у змаганнях різного рангу: чемпіонатах, кубках, спартакіадах, як серед ЗВО, так й на рівні обласних та всеукраїнських змагань.

Команди неодноразово посідали призові місця.

В ЧНУ ім. Петра Могили займалися та продовжують заняття у спортивній секції з бадмінтону кандидати в майстри спорту: Кандиба Сергій,  Румянцева Крістіна, Анедченко Андрій, Томашен Влад, Селіхова Ксенія.

На сьогоднішній день в спортивній секції  займаються всі бажаючі, незалежно від рівня підготовки. 

Волейбол

Команда ЧНУ імені Петра Могили вибороли II місце у змагань з волейболу (чоловіки) серед студентів закладів вищої освіти XVIII обласних спортивних ігор (2019).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з пляжного волейболу – учасники Студентських Європейських ігор у 2019 р. (м. Копер, Словенія).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з волейболу (жінки).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з волейболу (жінки) – чемпіони змагань серед студентів закладів вищої освіти XVIII обласних спортивних ігор (2019).

Баскетбол

Баскетбол посідає почесне місце серед ігрових видів спорту в ЧНУ ім. Петра Могили. Студенти університету мають можливість під час аудиторних занять вивчати методику та техніку гри у баскетбол, отримувати практичні навички гри. Крім того, в університеті існують відповідні секції для студентів, які надалі планують грати в баскетбол вже на більш високому рівні, і захищають спортивну честь ЗВО на міжуніверситетських змаганнях.

Так, чоловіча команда (тренер – Дубачинський О.В) на двох останніх міжуніверситетських Спартакіадах виборола призові місця. Жіноча команда (тренер – Мінц М.О.) на минулих змаганнях (XVIII Спортивні ігри серед студентів закладів вищої освіти м. Миколаєва) завоювала перше місце серед університетів міста.

Академічне веслування

Події та оголошення


серпня
19
Юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили запрошує стейкхолдерів на круглий стіл для обговорення проєкту ОПП «Право» магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право»

Юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили запрошує стейкхолдерів на круглий стіл для обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Право» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право». Коли? – 19 серпня 2022 року Де? – Zoom-конференція Відгуки на освітньо-професійну програму також …

липня
7
Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили

Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили! Коли? – 07 липня 2022 Початок о 15.00 Де? – Онлайнова зустріч Ідентифікатор конференції: 3106988262 Пароль: JP1aZb Майбутні студенти, Факультет фізичного виховання і спорту ЧНУ …

липня
4
Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”. Коли? – 4 липня (понеділок) 2022 року. Початок о 17:00. Де? – Платформа Zoom Ідентифікатор конференції: 835 5670 0990 Код доступу: Db05xH Цільова аудиторія: втупники на магістерські …