Кафедра теорії та методики фізичного виховання


Історія кафедри

Кафедра «Спортивні дисципліни» була створена за рішенням вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили (наказ №361 від 13.06.2016) на базі кафедри фізичного виховання і спорту. Завідувачем кафедри було призначено майстра спорту СРСР з рукопашного бою, заслуженого тренера України з рукопашного бою Олександра Васильовича Міненка.

З 2017 року кафедру очолив кандидат наук з фізичного виховання та спорту, майстер спорту України з вільної боротьби, заслужений тренер України з рукопашного бою Юрій Олександрович Радченко.

У 2016 р. була заснована кафедра веслування, її очільником стала майстер спорту міжнародного класу Антоніна Миколаївна Димова.

У 2019 р. на базі реорганізованих кафедр «Спортивні дисципліни» та «Веслування» було створено нову кафедру – теорії та методики фізичного виховання (наказ № 945 –К від 01 липня 2019 року).

Сьогодення кафедри

Нині кафедру очолює кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, майстер спорту Бондаренко Ірина Григорівна.

На кафедрі працюють: 2 доценти, 1 доцент (б.в.з.), 8 старших викладачів, 4 викладачі-асистенти та 1 провідний фахівець. Серед професорсько-викладацького складу 3 фахівцям кафедри присвоєно спортивне звання «Заслужений тренер України», 2 – «Майстер спорту міжнародного класу», 3 – «Майстер спорту СРСР».

Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують викладання навчальної дисципліни «Фізичне виховання» для усіх спеціальностей освітнього ступеня «бакалавр». Також викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання викладають навчальні дисципліни для спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр»: «Футбол», «Теорія та методика фізичного виховання», «Теорія та методика фізичного виховання у ВНЗ», «Основи наукової діяльності у фізичному вихованні і спорті», «Практикум з веслування», «Підвищення спортивної майстерності».

З 2019 навчального року фізичне виховання проводиться у формі секційних занять. Студентам 1-4 курсів запропоновано види рухової активності: волейбол, баскетбол, футбол, бадмінтон, настільний теніс, фітнес, атлетична гімнастика, легка атлетика, тхеквондо та веслування.

Починаючи з 2016 року викладачами кафедри здійснюється щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України щодо проведення від 09 грудня 2015 року). У тестуванні беруть участь і студенти університету.

Кафедра співпрацює з федераціями Миколаївської області з видів спорту: волейболу, футболу, асоціацією пляжного волейболу, всеукраїнськими федераціями з волейболу та веслування.

Футбол 

Команда ЧНУ імені Петра Могили – неодноразовий чемпіон серед університетських команд м. Миколаєва.

Університетська команда є постійним учасником обласних і республіканських змагань. Секції з футболу і футзалу одна із наймасовіших спортивних секцій в університеті, у якій нараховується більш, ніж 60 студентів.

Команда брала участь у змаганнях серед студентів  та виборола 3 місце в Південному регіоні Чемпіонату України (2012-2013 рр. та 2016-2017 рр.).  Влітку 2018 року команда ЧНУ ім. Петра Могили з футзалу в складі української делегації взяла участь у студентських Європейських іграх, де серед 22-х учасників зайняла 6 місце і обійшла студентську збірну Німеччини, чемпіонів попередніх змагань Португальського міста Порто та команду Афінського університету.

Протягом багатьох років команди посідають перші місця серед вищих закладів Миколаєва як з футзалу, так і з футболу.

Бадмінтон

Студенти беруть учать у змаганнях різного рангу: чемпіонатах, кубках, спартакіадах, як серед ЗВО, так й на рівні обласних та всеукраїнських змагань.

Команди неодноразово посідали призові місця.

В ЧНУ ім. Петра Могили займалися та продовжують заняття у спортивній секції з бадмінтону кандидати в майстри спорту: Кандиба Сергій,  Румянцева Крістіна, Анедченко Андрій, Томашен Влад, Селіхова Ксенія.

На сьогоднішній день в спортивній секції  займаються всі бажаючі, незалежно від рівня підготовки. 

Волейбол

Команда ЧНУ імені Петра Могили вибороли II місце у змагань з волейболу (чоловіки) серед студентів закладів вищої освіти XVIII обласних спортивних ігор (2019).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з пляжного волейболу – учасники Студентських Європейських ігор у 2019 р. (м. Копер, Словенія).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з волейболу (жінки).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з волейболу (жінки) – чемпіони змагань серед студентів закладів вищої освіти XVIII обласних спортивних ігор (2019).

Баскетбол

Баскетбол посідає почесне місце серед ігрових видів спорту в ЧНУ ім. Петра Могили. Студенти університету мають можливість під час аудиторних занять вивчати методику та техніку гри у баскетбол, отримувати практичні навички гри. Крім того, в університеті існують відповідні секції для студентів, які надалі планують грати в баскетбол вже на більш високому рівні, і захищають спортивну честь ЗВО на міжуніверситетських змаганнях.

Так, чоловіча команда (тренер – Дубачинський О.В) на двох останніх міжуніверситетських Спартакіадах виборола призові місця. Жіноча команда (тренер – Мінц М.О.) на минулих змаганнях (XVIII Спортивні ігри серед студентів закладів вищої освіти м. Миколаєва) завоювала перше місце серед університетів міста.

Академічне веслування

ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Почесне звання, спортивне звання Посада Контакти
Бондаренко Ірина Григорівна кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент майстер спорту СРСР завідувач кафедри bondarenko.oleg.13.68@gmail.com
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
ауд. 1-219
Мінц Микола Олександрович кандидат історичних наук, доцент доцент mints.m.o@gmail.com
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Редька Олена Георгіївна кандидат біологічних наук _ доцент б.в.з. olena.redka@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-52
Профіль у Google Академії
Сергієнко Юрій Макарович заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту СРСР міжнародного класу старший викладач sergienko_yra@list.ru
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Димова Антоніна Миколаївна майстер спорту СРСР міжнародного класу старший викладач antonina.dymova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-50-78
Профіль у Google Академії
Андрющенко Марина Іванівна майстер спорту СРСР старший викладач andryushchenko6767@gmail.com
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Кураса Геннадій Олександрович старший викладач gennalex63@gmail.com
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Маєр Василь Якович старший викладач andryushchenko6767@gmail.com
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Конопляник Олег Васильович старший викладач Oleg.Konoplianyk@gmail.com
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Бондаренко Олег Володимирович майстер спорту СРСР викладач bondarenko.oleg.13.68@gmail.com
(0512) 76-50-78
Профіль у Google Академії
Димов Кирило Вікторович викладач smok9507@gmail.com
(0512) 76-50-78
Профіль у Google Академії
Головаченко Іван Вікторович викладач ivan.holovachenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Павленко Юрій Олександрович заслужений тренер України доцент б.в.з.
(зовнішній сумісник)
u.pavlenko@ukr.net
(0512) 76-55-64
Берднік Віталій Іванович заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України старший викладач (зовнішній сумісник) (0512) 76-55-64
Ільїн Микола Семенович заслужений тренер України, майстер спорту СРСР старший викладач (зовнішній сумісник) (0512) 76-55-64
Катерина Сергіївна Савущик _ _ провідний фахівець KaterinaSav23@gmail.com
(0512) 76-55-64
ауд. 1-219

Події та оголошення


червня
7
Запрошуємо школярів до літньої школи лідерства

7-18 червня у ЧНУ імені Петра Могили для школярів 11-13 років буде проводитись Літня Школа Лідерства. У ігровій та інтерактивних формах будуть проводитись заняття з лідерства, комунікації, тайм-менеджменту, основ створення власної справи та підприємництва. Познайомитись з більш детальною інформацією щодо Літньої Школи Лідерства можна …

травня
11
Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує долучитися до вебінарів (11-14 травня)

З 11 травня чекаємо колег на вебінарах, які пройдуть у Webex у двох повторах 10:15 та 16:15. Реєстрація на кожний окремо ( за окремим посиланням), після переходу натисніть на кнопку Register та заповніть анкету. Операційна система ХР на старі версії …

липня
5
Запрошуємо студентів до участі у VII конкурсі соціального проєкту “Scholarship в Україні”

Чим привабливий проєкт для молоді “Scholarship в Україні” надає одразу дві унікальні можливості: отримати грошову винагороду й прокачати свої скіли. Удосконалення себе, поштовх до розвитку, поліпшення комунікативних навичок, приправлене конкуренцією в боротьбі за виграш – проєкт не дозволить своїм учасникам …