Кафедра теорії та методики фізичного виховання


Історія кафедри

Кафедра «Спортивні дисципліни» була створена за рішенням вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили (наказ №361 від 13.06.2016) на базі кафедри фізичного виховання і спорту. Завідувачем кафедри було призначено майстра спорту СРСР з рукопашного бою, заслуженого тренера України з рукопашного бою Олександра Васильовича Міненка.

З 2017 року кафедру очолив кандидат наук з фізичного виховання та спорту, майстер спорту України з вільної боротьби, заслужений тренер України з рукопашного бою Юрій Олександрович Радченко.

У 2016 р. була заснована кафедра веслування, її очільником стала майстер спорту міжнародного класу Антоніна Миколаївна Димова.

У 2019 р. на базі реорганізованих кафедр «Спортивні дисципліни» та «Веслування» було створено нову кафедру – теорії та методики фізичного виховання (наказ № 945 –К від 01 липня 2019 року).

Сьогодення кафедри

Нині кафедру очолює кандидат педагогічних наук, доцент Жигадло Геннадій Біславович.

На кафедрі працюють: 5 доцентів, 7 старших викладачів, 3 викладачі-асистенти та 1 провідний фахівець. Серед професорсько-викладацького складу фахівцям кафедри присвоєно спортивні звання «Заслужений тренер України», «Майстер спорту міжнародного класу», «Майстер спорту СРСР» та «Майстер спорту України».

Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують викладання навчальної дисципліни «Фізичне виховання» для усіх спеціальностей освітнього ступеня «бакалавр». Також викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання викладають навчальні дисципліни для спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр»: «Футбол», «Теорія та методика фізичного виховання», «Теорія та методика фізичного виховання у ВНЗ», «Основи наукової діяльності у фізичному вихованні і спорті», «Практикум з веслування», «Підвищення спортивної майстерності».

З 2019 навчального року фізичне виховання проводиться у формі секційних занять. Студентам 1-4 курсів запропоновано види рухової активності: волейбол, баскетбол, футбол, бадмінтон, настільний теніс, фітнес, атлетична гімнастика, легка атлетика, та веслування. Заняття з фізичного виховання проводяться в групах СМГ.

Починаючи з 2016 року викладачами кафедри здійснюється щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України щодо проведення від 09 грудня 2015 року). У тестуванні беруть участь і студенти університету.

Кафедра співпрацює з федераціями Миколаївської області з видів спорту: волейболу, футболу, асоціацією пляжного волейболу, всеукраїнськими федераціями з волейболу та веслування

ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Почесне звання, спортивне звання Посада Контакти
Жигадло Геннадій Біславович кандидат педагогічних наук, доцент завідувач кафедри kafedratmfuchnu@gmail.com
(0512) 76-55-64

 

Мінц
Микола Олександрович
кандидат історичних наук, доцент доцент mints.m.o@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Сергієнко
Юрій
Макарович
заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту СРСР міжнародного класу старший викладач sergienko_yra@list.ru
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Конопляник
Олег
Васильович
старший викладач Oleg.Konoplianyk@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Кураса
Геннадій Олександрович
старший викладач gennalex63@gmail.com
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Бондаренко
Олег Володимирович
майстер спорту СРСР з академічного веслування старший викладач bondarenko.oleg.13.68@gmail.com
(0512) 76-55-64
Google Scholar
Головаченко
Іван
Вікторович
викладач ivan.holovachenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-64
 Профіль у Google Академії
Димов
Кирило
Вікторович
викладач smok9507@gmail.com
(0512) 76-50-78
 Профіль у Google Академії
Павленко
Юрій
Олександрович
заслужений тренер України доцент б.в.з.
(зовнішній сумісник)
u.pavlenko@ukr.net
(0512) 76-55-64
Ільїн
Микола
Семенович
заслужений тренер України, майстер спорту СРСР старший викладач (зовнішній сумісник) (0512) 76-55-64
Твеліна
Аліса Олександрівна
кандидат педагогічних наук, доцент майстер спорту України доцент  (0512) 76-55-64
Профіль у Google Академії
Цвігун Антоніна Вікторівна _ _ провідний фахівець kaf29teorii@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-64

 

 

Футбол 

Команда ЧНУ імені Петра Могили – неодноразовий чемпіон серед університетських команд м. Миколаєва.

Університетська команда є постійним учасником обласних і республіканських змагань. Секції з футболу і футзалу одна із наймасовіших спортивних секцій в університеті, у якій нараховується більш, ніж 60 студентів.

Команда брала участь у змаганнях серед студентів  та виборола 3 місце в Південному регіоні Чемпіонату України (2012-2013 рр. та 2016-2017 рр.).  Влітку 2018 року команда ЧНУ ім. Петра Могили з футзалу в складі української делегації взяла участь у студентських Європейських іграх, де серед 22-х учасників зайняла 6 місце і обійшла студентську збірну Німеччини, чемпіонів попередніх змагань Португальського міста Порто та команду Афінського університету.

Протягом багатьох років команди посідають перші місця серед вищих закладів Миколаєва як з футзалу, так і з футболу.

Бадмінтон

Студенти беруть учать у змаганнях різного рангу: чемпіонатах, кубках, спартакіадах, як серед ЗВО, так й на рівні обласних та всеукраїнських змагань.

Команди неодноразово посідали призові місця.

В ЧНУ ім. Петра Могили займалися та продовжують заняття у спортивній секції з бадмінтону кандидати в майстри спорту: Кандиба Сергій,  Румянцева Крістіна, Анедченко Андрій, Томашен Влад, Селіхова Ксенія.

На сьогоднішній день в спортивній секції  займаються всі бажаючі, незалежно від рівня підготовки. 

Волейбол

Команда ЧНУ імені Петра Могили вибороли II місце у змагань з волейболу (чоловіки) серед студентів закладів вищої освіти XVIII обласних спортивних ігор (2019).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з пляжного волейболу – учасники Студентських Європейських ігор у 2019 р. (м. Копер, Словенія).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з волейболу (жінки).

Команда ЧНУ імені Петра Могили з волейболу (жінки) – чемпіони змагань серед студентів закладів вищої освіти XVIII обласних спортивних ігор (2019).

Баскетбол

Баскетбол посідає почесне місце серед ігрових видів спорту в ЧНУ ім. Петра Могили. Студенти університету мають можливість під час аудиторних занять вивчати методику та техніку гри у баскетбол, отримувати практичні навички гри. Крім того, в університеті існують відповідні секції для студентів, які надалі планують грати в баскетбол вже на більш високому рівні, і захищають спортивну честь ЗВО на міжуніверситетських змаганнях.

Так, чоловіча команда (тренер – Дубачинський О.В) на двох останніх міжуніверситетських Спартакіадах виборола призові місця. Жіноча команда (тренер – Мінц М.О.) на минулих змаганнях (XVIII Спортивні ігри серед студентів закладів вищої освіти м. Миколаєва) завоювала перше місце серед університетів міста.

Академічне веслування