У ЧНУ імені Петра Могили провели заходи до Міжнародного дня охорони праці

28 квітня щорічно відзначається Міжнародний день охорони праці, який слугує нагадуванням про важливість створення безпечних та здорових умов праці для всіх людей у всьому світі.

Цього року Міжнародна організація праці (МОП) присвятила цей день темі «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату». Зміна клімату значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників.

В Україні День охорони праці відзначається з 2007 року, щоразу проводячи різноманітні тематичні заходи.

Так, у 2024 року Чорноморський національний університет імені Петра Могили провів низку заходів та зустрічей, присвячених тематиці.

10 квітня в рамках співпраці ЧНУ імені Петра Могили з Університетом Лейбніца в Ганновері відбулась зустріч представників кафедри екології на чолі з ректором Леонідом Клименко з німецькими колегами на тему енергоефективності та зеленої енергетики. У зустрічі взяли участь директор дослідницького центру Energy 2050, доктор Фолькер Шьобер та професор Ельке Віттіх.

Професорка, завідувачка кафедри екології Людмила Григор’єва та доцентка Анна Алексєєва представили загальну інформацію про наш університет, основні наукові напрямки науковців кафедри та можливості щодо подальших напрямків співпраці.

Спорт відіграє важливу роль у житті людини, адже він позитивно впливає як на фізичне, так і на психологічне здоров’я. У ЧНУ імені Петра Могили є добра традиція – кожен член університетської спільноти займається улюбленим видом спорту, так студенти полюбляють футбол, волейбол та теніс. А гарна фізична підготовка є одним із ключових елементів створення належних умови праці.

Викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання 17 та 24 квітня 2024 року провели змагання з волейболу та бадмінтону, у яких взяли участь здобувачі вищої освіти, викладачі та співробітники університету, створивши сім потужних спортивних команд.

Першість змагань з бадмінтону – змішана команда факультету фізичного виховання і спорту та факультету комп’ютерних наук, «срібло» здобула команда співробітників адміністративно-господарчої частини, «бронза» – у студентська команда від факультету комп’ютерних наук.

Гра складавала з трьох партій 3:0, але незважаючи на товариську гру, атмосфера панувала дружня та доброзичлива.

Суддями були старші викладачі кафедри.

За словами завідувача кафедри Геннадія Жигадла, кафедра планує провести ще дві товариські зустрічі-змагання, що допоможе популяризувати спорт та здоровий спосіб життя, а самі ж учасники збираються зустрітися на наступну гру.

24 квітня в читальній залі університету відкрилася виставка посібників та матеріалів до Дня охорони праці, де колектив Бібліотеки підібрав найкращі матеріали з фонду нашої бібліотеки.

Також 24 квітня провідних фахівець із охорони праці нашого університету Валерія Авраменко провів лекцію для співробітників університету, де розказав про День охорони праці, ризики, які має сучасне суспільство у сфері охорони праці тощо.

Дякуємо кожному, хто долучається до важливих ініціатив!