Кафедра менеджменту


Кафедра менеджменту є структурним підрозділом Факультету економічних наук та центром фундаментальної і прикладної підготовки управлінців на Півдні України. Кафедра здійснює підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальністю 073 «Менеджмент». Освітні програми: «Менеджмент» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

Місія кафедри: підготовка менеджерів для підприємств, установ, організацій, бізнесу, що володіють необхідними компетенціями, сильними аналітичними основами та лідерськими якостями.

Підготовку студентів забезпечує кваліфікований професорсько-викладацький колектив, який має багаторічний досвід викладання, роботи в області управлінського консалтингу та практичного менеджменту. До проведення занять залучаються також топ-менеджери великих компаній, банків, адміністрацій м. Миколаєва та області. Викладачі кафедри є авторами навчальної літератури, монографій, наукових публікацій у провідних українських та закордонних журналах.

Викладачі кафедри приділяють багато уваги побудові ефективної організації навчального процесу на базі новітніх освітніх технологій, що включають ділові ігри, мультимедійні презентації, розбір конкретних ситуацій, кейс-технології, виконання проектів, індивідуальне консультування.

Викладачі кафедри ведуть студентський науковий гурток «Менеджмент як ефективний інструмент розвитку сучасного підприємства».

Основні дисципліни, що викладаються колективом кафедри: «Менеджмент», «Маркетинг», «Операційний менеджмент», «Стратегічний менеджмент», «Ситуаційний менеджмент», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»,  «Міжнародний менеджмент», «Бізнес комунікації», «Управління персоналом», «Менеджмент митної справи», «Управління змінами», «Менеджмент ринку послуг», «Менеджмент в органах державної влади», «Фінансовий менеджмент», «Управління бізнесом» і багато інших.

Спеціальність «Менеджмент» є перспективною та унікальною, оскільки передбачає підготовку професійних керівників, які на високому рівні володіють сучасними технологіями менеджменту та здатні ефективно управляти підприємством, установою, організацією, бізнесом.

Програма навчання побудована на засадах міжнародного стандарту МВА (Master of Business Administration). Застосування сучасних методів навчання та викладання, висока технологічна оснащеність навчального процесу дозволяють студентам швидко адаптуватися до бізнес-середовища. Тільки ця програма дає можливість самостійно створити власний бізнес у рамках навчального проекту. Студенти посилено вивчають дві іноземні мови (англійську та другу мову за вибором) та опановують спеціалізоване програмне забезпечення управління бізнес-процесами (MS Progect, Progect Expert, MindManager, BPwin та Business Studio).

Студенти проходять практику на провідних підприємствах міста та області: ТОВ «Лайм-Фінанс»; ТОВ «Торговий дом «Віза-Ві»; ТОВ «Югбудстрой»; КП ММР «Миколаївелектротранс»; ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект»; ТОВ «ПАБ-Україна»; ТОВ «Драйв-Лайн»; ТОВ «Санлайт Енерджі»; ТОВ «Епіцентр К»; ТОВ «Вітерра»; ПАТ «ОТП банк»; ТОВ «Авіатор»; ТОВ  «Дикий Сад-ЛТД»; ПП «Ділова спілка»; ТОВ «Сандора»; ПП  «Техноконтракт»; ТОВ «Южная судоремонтная компания»; ГО «Майстерня добра»; ФГ «Органік Сістемс»; ТОВ «Термінал В»; СК «Провідна»; ТОВ СП «Нібулон»; ДП «Миколаївський морський торгівельний порт»; Миколаївские РУ АТ КБ «Приватбанк»;  Миколаївське обласне управління АТ «Ощадбанк»; ТОВ ІТЦ «Миколаївбуд»; ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва.

Також наші студенти займаються науковою діяльністю, беруть участь у конференціях, українських олімпіадах з менеджменту. Додатково діє спеціальна програма бізнес-практики в Норвегії, Польщі та Німеччині. Існує можливість отримання подвійного диплома.

Діє Європейська програма мобільності Еразмус+. Кафедра у складі університету реалізує програму з такими університетами-партнерами:

 • Universidad de Cádiz (UCA), Іспанія;
 • Universität des Saarlandes, Німеччина;
 • Поморська академія в Слупську, Польща.

Випускник програми може обіймати такі посади:

 • керівник підприємств, установ та організацій;
 • керівник фінансових, бухгалтерських та економічних підрозділів;
 • начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків;
 • менеджер з адміністративної діяльності, логістики, персоналу, маркетингу, постачання, реклами, збуту, зв’язків з громадськістю;
 • менеджер з питань комерційної діяльності;
 • фахівець з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності;
 • фахівець у галузі фінансів та зовнішньоекономічної торгівлі;
 • спеціаліст з управління проектами та програмами;
 • аналітик, експерт чи консультант в фінансових установах та на підприємствах реального сектору економіки;
 • керівник підрозділів кадрів та трудових відносин;
 • керівник апарату органів державної влади.

Плюси професії менеджера:

 • високий рівень оплати праці;
 • блискучі перспективи кар’єрного росту;
 • стабільний попит на ринку праці в Україні та за кордоном;
 • постійне вдосконалення навиків бізнес-спілкування та напрацювання корисних зв’язків.

Спеціальність акредитована за рівнями «бакалавр» та «магістр».

Контактна інформація:

10-й корпус, кімн. 10-325

(0512) 76-92-78

Facebook.

 

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

 

Викладач

Науковий ступінь, вчене звання Посада

Контакти

Стоян Олександра Юріївна доктор наук з державного управління, кандидат економічних наук, доцент завідувач, доцент  Oleksandra.Stoyan@chmnu.edu.ua
 (0512) 76-92-78
Профіль у Google Академії
Норд Ганна Леонідівна кандидат економічних наук, професор директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професор, гарант магістерських освітніх програм зі спеціальності «Менеджмент» 5-103@mail.ua,
kma.nord@gmail.com
 (0512) 76-55-59
Дранус (Мельничук) Любов Сергіївна кандидат економічних наук доцент б.в.з.  lyuba_melnichuk@chmnu.edu.ua
 (0512) 76-92-78
Профіль у Google Академії
Нетудихата Костянтин Леонтійович кандидат економічних наук, доцент доцент  kostyantyn.netudykhata@chmnu.edu.ua
 (0512) 76-92-78
Профіль у Google Академії
Бурдельна Ганна Олександрівна кандидат економічних наук, доцент доцент  Hanna.Burdelna@chmnu.edu.ua
 (0512) 76-92-78
Профіль у Google Академії
Саваріна Ірина Петрівна

 кандидат економічних наук

доцент б.в.з.  savarina.irina@chmnu.edu.ua
 (0512) 76-92-78
Савостікова Катерина Ігорівна магістр провідний фахівець кафедри менеджменту, завідувач кабінетом kateryna.savostikova@chmny.edu.ua
 (0512) 76-92-78

 

Події та оголошення


червня
10
Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору»

Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору», яка проходитиме в Миколаєві 10-13 червня 2021 р. у рамках щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум-2021: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».  Метою конференції є дослідження …

квітня
7
Відкрита зустріч з членами експертної групи в рамках акредитації освітньої програми «Бізнес у сфері послуг» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

ВІДКРИТА ЗУСТРІЧ З ЧЛЕНАМИ ЕКСПЕРТНОЇ ГРУПИ В РАМКАХ АКРЕДИТАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «БІЗНЕС У СФЕРІ ПОСЛУГ» ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 076 ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ» У рамках роботи експертної групи під …

березня
25
Українсько-Польський науково-дослідний інститут запрошує до участі у Міжнародній науковій дискусії «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу»

Шановні колеги! З нагоди 25-річного ювілею заснування Чорноморського національного університету імені Петра Могили Українсько-Польський науково-дослідний інститут запрошує до участі у Міжнародній науковій дискусії «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу», яка проходитиме на базі нашого університету 25 березня 2021 р. На …