Зустріч студентів спеціальності «Соціальна робота» з експерткою Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Наталією Федорович

20 листопада 2019 року відбулася зустріч студентів спеціальності «Соціальна робота» з заступницею міністра соціальної політики України (2014-2019), експерткою Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), Наталією Федорович.

Основною темою зустрічі було забезпечення функціонування в області спеціалізованих служб підтримки осіб, які страждають від домашнього насильства.

Під час лекції «Україна, вільна від насильства» Наталя Федорович розповіла про необхідність комплексного інтегрованого підходу як влади, так і громадянського суспільства й експертного середовища до реагування на домашнє насильство, надання всебічної допомоги постраждалим, притягнення кривдників до відповідальності та утвердження нульової толерантності до насильства.

До відома: у рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який реалізується Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Міністерства соціальної політики України з вересня 2018 року в області працюють 3 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які виявляють і надають екстрену та планову соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства, а саме: І бригада – м. Миколаїв (діє на території Баштанського, Березанського, Вітовського, Снігурівського районів), ІІ бригада – м. Миколаїв (діє на території м. Миколаїв), ІІІ бригада – м. Первомайськ (діє на території м. Первомайськ, Первомайського, Арбузинського районів).

Щороку з 25 листопада (Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) до 10 грудня (Дня прав людини) в Україні, як і у багатьох країнах світу, проводиться акція «16 днів проти насильства». Миколаївська область також долучається до її проведення. У ці дати зазвичай проводяться інформаційні кампанії, спрямовані на підвищення обізнаності, обговорення і розв’язання проблем домашнього насильства.

Кафедра соціальної роботи, управління і педагогіки висловлює щиру вдячність спікерці Наталії Федорович та директорці департаменту соцзахисту Миколаївської ОДА Оксані Єльчієвій. Сподіваємося на продовження плідної співпраці між кафедрою соціальної роботи, управління і педагогіки інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили та департаментом соціального захисту Миколаївської ОДА.