Завідувач кафедри історії ЧНУ імене Петра Могили взяв участь у програмі на НІС-ТВ, присвяченій питанню 9 травня для українців

5 травня 2022 року доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр узяв участь у  миколаївській телевізійній програмі на НІС-ТВ. У ній розповідав про український вимір Дня Перемоги у Другій світовій війні, ідеологічний зміст дев’ятого травня як Дня Перемоги, дискусійність питання відзначення восьмого чи дев’ятого травня.

Повномасштабне вторгнення рф в Україну та її подальші дії на території нашої держави є наразі найголовнішим питанням українців та всіх небайдужих.

Також у студії говорили про Постанову Верховної Ради України про неприпустимість монополізації російською федерацією перемоги над нацизмом, українців в УПА та українці в Червоній армії та вплив на сучасних українців подій Першої та Другої світових війн. Україну як кордон між цивілізаціями, історичний конфлікт навколо Візантійської спадщини, росію як постійна загроза для України. Окремим аспектом розмови стало Українське питання як ключове у Першій та Другій світових війнах.