Вітаємо переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу художнього перекладу

30 травня 2022 року у форматі онлайн-зустрічі на кафедрі теорії та практики перекладу з англійської мови ЧНУ імені Петра Могили відбулося нагородження переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу художнього перекладу.

У цей складний час, коли Україна бореться за збереження своєї ідентичності, надзвичайно важливо продовжувати навчатись, працювати, підтримувати думками й діями нашу державу, бо всі ми – частина України. Конкурс художнього перекладу з української мови англійською, це також крок до перемоги, оскільки сьогодні на часі знайомити світову громадськість із українською культурою, літературою, бо вона того варто, бо в ній стверджуються цінності демократичного суспільства, за які зараз й точиться боротьба.

Метою конкурсу є своєрідна популяризація письменників Півдня України, тому до перекладу англійською мовою було обрано уривок з твору «Зоряний корсар» Олеся Бердника, вихідця з Миколаївщини, якому б у 2021 році виповнилося 95 років.

Олесь Бердник відомий своїми науково-фантастичними творами, причому творами не зовсім розважальними, а насамперед такими, що мають потужну філософську складову. Своїм життям та творчістю він протистояв тоталітарному режимові, проєктував утопічну модель майбутнього людства в колі Любові, Світла й Краси. У романі «Зоряний корсар», автор актуалізує образ козаків, розміщує їх у фантастичній площині та наповнює філософським підтекстом. І сьогодні, ті проблеми, що піднімаються в його творах є надзвичайно актуальними.

На конкурс надійшло понад 40 студентських робіт із різних куточків України (Чернівців, Київ, Львів, Миколаїв, Кривий Ріг, Дніпро, Вінниця, Хмельницький, Херсон, Полтава, Ніжин, Маріуполь, Ужгород, Житомир, Запоріжжя).

Щиро вітаємо переможців!

Номінація «Проза»

Гориченко Дарина Ігорівна, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

ІІ місце