Вітаємо переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу художнього перекладу


30 травня 2022 року у форматі онлайн-зустрічі на кафедрі теорії та практики перекладу з англійської мови ЧНУ імені Петра Могили відбулося нагородження переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу художнього перекладу.

У цей складний час, коли Україна бореться за збереження своєї ідентичності, надзвичайно важливо продовжувати навчатись, працювати, підтримувати думками й діями нашу державу, бо всі ми – частина України. Конкурс художнього перекладу з української мови англійською, це також крок до перемоги, оскільки сьогодні на часі знайомити світову громадськість із українською культурою, літературою, бо вона того варто, бо в ній стверджуються цінності демократичного суспільства, за які зараз й точиться боротьба.

Метою конкурсу є своєрідна популяризація письменників Півдня України, тому до перекладу англійською мовою було обрано уривок з твору «Зоряний корсар» Олеся Бердника, вихідця з Миколаївщини, якому б у 2021 році виповнилося 95 років.

Олесь Бердник відомий своїми науково-фантастичними творами, причому творами не зовсім розважальними, а насамперед такими, що мають потужну філософську складову. Своїм життям та творчістю він протистояв тоталітарному режимові, проєктував утопічну модель майбутнього людства в колі Любові, Світла й Краси. У романі «Зоряний корсар», автор актуалізує образ козаків, розміщує їх у фантастичній площині та наповнює філософським підтекстом. І сьогодні, ті проблеми, що піднімаються в його творах є надзвичайно актуальними.

На конкурс надійшло понад 40 студентських робіт із різних куточків України (Чернівців, Київ, Львів, Миколаїв, Кривий Ріг, Дніпро, Вінниця, Хмельницький, Херсон, Полтава, Ніжин, Маріуполь, Ужгород, Житомир, Запоріжжя).

Щиро вітаємо переможців!

Номінація «Проза»

І місце

Гориченко Дарина Ігорівна, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

ІІ місце

Зацепіна Аліна Віталіївна, Чорноморський національний університет імені Петра Могили

ІІІ місце 

Писаренко Павло Володимирович, Київський національний лінгвістичний університет

Кшемінська Олена Юріївна, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Події та оголошення


липня
4
Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”. Коли? – 4 липня (понеділок) 2022 року. Початок о 17:00. Де? – Платформа Zoom Ідентифікатор конференції: 835 5670 0990 Код доступу: Db05xH Цільова аудиторія: втупники на магістерські …

липня
5
Факультет комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили запрошує абітурієнтів на онлайнову зустріч

Факультет комп’ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили запрошує абітурієнтів на онлайн-зустріч. Коли? – 5 липня 2022. Початок об 11:00. Де? – Онлайнова зустріч. Під час заходу можна дізнатися про ряд важливих питань, зокрема: –особливості освітніх програм та спеціальностей; …

червня
21
Про проведення Міжнародної наукової конференції “Балто-Чорноморський союз: історія та виклики” в ЧНУ імені Петра Могили

21 червня 2022 року Українсько-Польський науково-дослідний інститут, кафедра історії та кафедра соціології і політології ЧНУ імені Петра Могили провели Міжнародну наукову конференцію «Балто-Чорноморський союз : історія та виклики» у межах щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум – 2022: стратегії країн …