Відбулася заключна лекція циклу «Європейський Союз як модель регіональної інтеграції»

23 травня 2023 року спільнота Чорноморського національного університету імені Петра Могили доєдналась до заключної онлайн-лекції циклу «Європейський Союз як модель регіональної інтеграції» (авторка циклу – кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Аліна Іовчева).

Запрошеним лектором був Флоріан Бібер, професор історії та політики Південно-Східної Європи, директор Центру досліджень Південно-Східної Європи Ґрацького університету імені Карла і Франці (Австрія), член Європейської академії наук і мистецтва.

Тема зустрічі – «Розширення та демократія як зовнішня політика ЄС». У рамках цієї теми професор Бібер обговорив зі студентами та викладачами ЧНУ імені Петра Могили причини та наслідки розширення, вплив європеїзації на країни, процес приєднання країн до ЄС, виклики, які виникають під час розширення ЄС та питання демократії у парадигмі розширення.

Особливий інтерес до цього багатостороннього діалогу виявили студенти спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», які поглиблено вивчають специфіку організації та діяльності ЄС. Студенти та викладачі активно ставили питання, на які лектор з радістю відповідав.

Учасники зустрічі висловлюють щиру подяку професору Флоріану Біберу за захоплюючу лекцію! Студенти та викладачі отримали краще розуміння процесу розширення та функціонування демократії в ЄС. Глибший аналіз  специфічних особливостей розширення ЄС дає можливість переосмислити участь України в цьому процесі.

Нагадуємо, що лекція належить до авторського циклу зустрічей «Європейський Союз як модель регіональної інтеграції», що триває в межах реалізації модулю Жана Моне «Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні».