Студенти спеціальності “Екологія” Медичного інституту ЧНУ ім. П. Могили відвідали захід “Етнохата”

У суботу, 15 грудня, студенти 1-го курсу ЧНУ ім. Петра Могили,  спеціальності «Екологія» відвідали захід  під назвою «Етнохата» у Миколаївському  обласному Центрі туризму краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Студенти й представники ВНЗ та шкіл взяли участь у майстер-класі з виготовлення оберегів, дізналися секрети приготування українських традиційних страв, а також дізналися про побут та предмети хатнього вжитку та традиційний розпис. Гостей зустрів театральний гурток з атмосферною постановою.

Усіх учасників розділили на чотири команди. Екологи працювали разом з майбутніми істориками.

На кожну команду чекало чотири локації, на кожній з яких вони дізнавалися щось цікаве і нове про українську культуру і традиції.

Перша локація – «Таємниці господині». Студенти мали змогу відчути себе господарями на кухні й власноруч готували вареники. Під час приготування студенти співали та дізнавалися про цікаві традиції.

Друга локація – «Солом`яне диво», на якій пройшов цікавий майстер-клас з виготовлення оберегів на удачу та від нечистої сили. Студенти дізналися про історію Нового Року й Різдва та прикрас, які ще у 18 ст. виготовляли власноруч.

На третій локації, «Українська світлиця», учасникам розповіли про побут, елементи інтер`єру та прилади господарства українців минулих століть.

Остання локація – «Традиційний розпис». На цьому завданні студенти дізналися про секрети виготовлення фарб з натуральних продуктів, які екологічно чисті і, у деяких випадках, навіть їстівні.

Кожен учасник заходу отримав багато позитивних вражень. А наприкінці на студентів чекав солодкий приз.