Студенти другого та третього курсу спеціальності “Екологія” ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у бінарній лекції «Особливості функціонування об’єктів природно-заповідного фонду в умовах війни»

2 травня 2022 року студенти-екологи другого та третього курсу ЧНУ імені Петра Могили долучилися до бінарної лекції «Особливості функціонування об’єктів природно-заповідного фонду в умовах війни». Лекція відбулася в межах вивчення дисциплін «Заповідна справа» та «Управління природоохоронними територіями».

Також на зустрічі були присутні студенти третього курсу спеціальності «Міжнародний туризм» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Організаторами лекції є Патрушева Л. І.,  кандидат географічних наук, доцент та Сербулова Н. А., старший викладач кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили; Бучко Ж. І., доктор географічних наук, доцент кафедри соціальної географії та рекреаційного природокористування Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Любіцева О. О., доктор географічних наук, професор кафедри  країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Висловлюємо подяку за участь у заході Галині Драбинюк, директору природного заповідника «Єланецький Степ», Владиславу Артамонову, директору НПП «Бузький Гард», Віталію Стратію, заступнику директора НПП «Вижницький», Віталію Суворову, директору НПП «Білобережжя Святослава», Марині Романенко, головному спеціалісту управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації.

Східні та південні регіони України сьогодні охоплені воєнними діями внаслідок російської агресії. Значних втрат при цьому зазнають природні території, а особливо вразливими в таких умовах є ті що потребують природоохоронного режиму. Тому виникла необхідність приділити увагу актуальній проблемі функціонування об’єктів природно-заповідного фонду під час війни.

Бінарна лекція на тему «Особливості функціонування об’єктів природно-заповідного фонду в умовах війни» стала майданчиком, на якому науковці та практики з питань заповідної справи та екотуризму обговорили виклики сьогодення, що виникли під час активних військових дій в Україні.