Сакральна історія України: Презентація циклу відеолекцій професора, доктора історичних наук Юрія Котляра

В актовій залі ЧНУ імені Петра Могили 16 березня 2021 року професор, доктор історичних наук, Юрій Котляр презентував цикл відеолекцій, створених спільно з медіацентром університету, «Сакральна історія України».

Юрій Вадимович розповів, що працювати над цією тематикою почав ще 14 років назад, коли прийшов працювати до ЧНУ. Тоді професору спало на думку дослідити питання «Чому в одних місцях відбуваються вагомі історичні події, а в інших ні?». На серію створення відеолекцій підштовхнув ковідний період.

«У такий час викладачі не завжди  мають змогу спокійно спілкуватися зі студентами, а хочеться не лише розповісти, а й проілюструвати сказане.  Просто лекція не надто добре сприймається, а коли вона разом з великою кількістю додаткових матеріалів (фільми, презентації та ін.), тоді виглядає зовсім по-іншому», – зазначає Юрій Котляр.

«Сакральна історія України» є базовим курсом для магістрів-істориків, але також його можуть обрати студенти інших факультетів у якості вибіркового курсу. Саме тому на захід, окрім студентів факультету політичних наук, також були запрошені студенти-комп’ютерники та економісти.

Ця тема викладалась не лише українським студентам. Так, під час стажування за програмою Erasmus+ в Італії Юрій Котляр, окрім курсу «Давня історія України», встиг прочитати кілька лекцій про сакральну історію Миколаєва студентам-магістрам університету Ca‘Foscari.