Результати проведення кафедрою соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ імені Петра Могили опитування серед студентів про якість організації освітнього процесу в умовах війни

З 20 грудня по 3 січня кафедрою соціальної роботи, управління і педагогіки ННІ публічного управління та адміністрування ЧНУ імені Петра Могили було проведено опитування серед студентів про якість організації освітнього процесу в умовах війни.

Таке опитування є формою участі студентів у системі внутрішнього забезпечення якості освіти та реалізацією принципу студентоцентрованого навчання.

Метою опитування було вивчення ступеню задоволеності студентів спеціальності соціальна робота якістю дистанційного навчання в умовах війни.

Пропонуємо ознайомитися з результатами відповідей:

1. Ви здійснюєте навчання перебуваючи…

20% у місті Миколаєві;

23.3% в іншому населеному пункті Миколаївської області;

23.3% за кордоном;

33.3% в іншому населеному пункті України.

1. Як Ви охарактеризуєте рівень якості інтернет-зв’язку під час проведення дистанційного навчання?

46.7% незадовільний;

40% задовільний;

13.3% достатній.

1. Чи всі викладачі, які у Вас викладають, забезпечили дистанційні курси?

80% так;

20% ні.

1. Чи збільшилося навантаження у навчанні?

30% так;

30%так;

40% залишилося на тому ж рівні.

1. Чи змінилась якість навчання після повномасштабного вторгнення?

57% залишилася на тому ж рівні;

43% погіршилася.

1. Що впливає на забезпечення якості навчання в нинішніх умовах?

63,3% технічні можливості; зокрема наявність світла та стабільного інтернету;

16.7% особиста мотивація;

6.7% безпека.

1. Чи дієві заходи щодо забезпечення якості навчання та викладання в порівнянні з довоєнним періодом (різноманітні методи і форми навчання; запрошені спікери; зрозуміла самостійна робота; достатній зворотний зв’язок про вашу роботу; справедливе оцінювання і т.д.)?

43.3% частково дієві;

23.3% так, є дієвими;

16.7% носять формальний характер;

13.3% не проводяться.

1. Чи задоволені Ви оцінюванням в межах дистанційного навчання?

60.7% так;

26.7% переважно так;

6.7% переважно ні;

6.7% ні.

1. Який рівень тривоги Ви відчуваєте зараз, якщо 0 – це абсолютний спокій, а 10 – депресія, повна безпорадність?

1 – 3.3%

2 – 13.3%

3 – 6.7%

4 – 6.7%

5 – 10%

6 – 20%

7 – 16.7%

8 – 6.7%

9 – 13.3%

10 – 3.3%

1. Що Вам допомагає протидіяти тривозі, безпорадності, песимізму?

43.3% спілкування;

26.7% підтримка рідних;

10% консультація психолога.

1. Наскільки Ви дотримуєтеся академічної доброчесності під час виконання завдань в умовах дистанційного навчання (неприпустимість списування та плагіату, необхідність вказувати джерела інформації, які використовуються тощо) (1- не дотримуюся, 4- повністю дотримуюся)?

1 – 3.3%

2 – 36.7%

3 – 40%

4 – 26.7%

1. Чи потрібна Вам підтримка з боку куратора, кафедри чи університету? Якщо так, то яка. Опишіть, будь ласка.

94% студентів відповіли, що підтримка не потрібна або достатня.

6% студентів зазначили, що:

– на мою думку, було б непогано проводити тренінги, які допомагали б справлятися із стресом як викладачам, так і студентам;

– інформаційна підтримка, можливість обговорити деякі незрозумілі моменти з куратором чи викладачами;

– інформування щодо балів за сесію;

– допомога/поради під час написання курсової роботи;

– підтримка в розумінні ситуації в країні та шляхи взаємодії на зустріч у навчальних процесах.

1. Щодо пропозицій – студенти запропонували:

– прохання для викладачів, які проводять пари ща розкладом лише в Zoom створити можливість відпрацювання занять для тих студентів, які не можуть бути присутніми на занятті з різних причин;

– створити «рейтинг викладачів» або ресурс, де можна описати всі плюси і мінуси роботи з ним.

Нагадуємо, що всі питання, побажання чи зауваження щодо організації навчання і не тільки протягом навчального року студенти можуть залишити на «Парковці», яку кафедра соціальної роботи, управління і педагогіки створила ще в 2020 році.

З усіма питаннями та зауваженнями щодо опитування просимо звертатись до Тетяни Акімової – tanjaskiba@gmail.com

З вірою в перемогу! Тримаємо освітній фронт.

Кафедра соціальної роботи, управління і педагогіки.