Ректор Леонід Клименко про те, як виникла ідея створення ЧНУ

Леонід Клименко, ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили, один із засновників вишу про те, як виникла ідея створення Могилянки.

«95-й рік. На той час була така демографічна ситуація, що випускників було дуже багато, але ситуація в країні була надзвичайно хитка: криза, зубожіння населення. І я подумав: «а куди ж дітям вступати?». У Миколаєві на той час було 2 університети: кораблебудівний і педагогічний інститут, а також філія Одеського сільськогосподарського інституту. Все. Перелік спеціальностей був дуже обмежений і на це накладалася ще така ситуація, що зупинилися суднобудівні заводи. Тобто перспектив іти вчитися на суднобудівника не було, у той самий час не всі хотіли бути педагогами. Люди хотіли отримати сучасну освіту, з’явилися комп’ютери, з’явилися юридичні фірми, потрібне було знання англійської мови – всього цього не можна було отримати в Миколаєві. І виникла така ідея: «а чому б в Миколаєві не відкрити якийсь  новий університет для того, щоб діти мали можливість піти вчитися?».

Повне інтерв’ю із засновниками ЧНУ імені Петра Могили.

Нагадаємо, що з 1 по 3 липня 2021 року відбудеться масштабне святкування 25-річчя ЧНУ імені Петра Могили. Ознайомитися з програмою заходів можна тут.