Про восьму лекцію Аліни Іовчевої «Стратегічне партнерство ЄС – Україна в контексті укріплення демократії»

19 травня 2023 року кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили Аліна Іовчева презентувала свою восьму відкриту лекцію у рамках міжнародного проекту EVADEM. Учасники зустрічі обговорювали тему «Стратегічне партнерство ЄС – Україна в контексті укріплення демократії».

Лекторка надала історичну довідку взаємодії України – ЄС. У хронологічному порядку розказала про події від 1991 року, коли Україна здобула незалежність, до 1 вересня 2017 року, коли набрали чинності Угоди про асоціацію та глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі між ЄС та Україною.

Аліна Іовчева також розглянула особливості розбудови демократії в Україні. Зазначила, що в процесі демократичного транзиту 90-х років, характерною для України була формальна демократія з атрибутами консерватизму, надала характеристику такому типу правління.

Окремим аспектом став розгляд фонових розбіжностей геополітичних векторів регіону до 2014 року та зміни настроїв українського суспільства з 2014 року.

Лекторка також окреслила сучасний стан співпраці України – ЄС, зовнішні та внутрішні фактори руху України до ЄС. Європейський союз виказує солідарність і підтримку Україні, особливо зараз, під час російсько-української війни.

Дякуємо Аліні Іовчевій за цікаву лекцію! Нагадуємо, що лекція належить до авторського циклу зустрічей «Європейський Союз як модель регіональної інтеграції», що триває в межах реалізації модулю Жана Моне «Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні».