Про міжнародну конференцію «Україна і Європа: спільність історичної долі (ціннісний аспект)»

16 листопада 2022 року в ЧНУ імені Петра Могили відбулася міжнародна конференція «Україна і Європа: спільність історичної долі (ціннісний аспект)».

Модератором заходу виступила Аліна Іовчева, доцентка кафедри історії університету.

Захід минув у межах реалізації міжнародного проєкту «EVADEM», який розпочався в жовтні цього року на базі ЧНУ імені Петра Могили.

Метою конференції є сприяння популяризації ідеї об’єднаної Європи, знань про ЄС в українському суспільстві, наближення ЄС до громадськості, а також показ спільності історичної долі та історичної ретроспективи українсько-європейської взаємодії, а також ціннісної парадигми України і Європи.

Вступним словом захід розпочав перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр, указавши про терміни проведення конференції та основні напрями роботи.

В. о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва університету Алла Коваль зазначивши про сьогоденні аспекти спрямованості конференції.

Конференція реалізована в межах двох секцій – «Історична ретроспектива українсько-європейської взаємодії» та «Ціннісна парадигма України і Європи: спільне і відмінне». Серед учасників – викладачі Могилянки, представники інших ЗВО України та закордонні партнери із Польщі та Словаччини, які виступили з власними науковими доповідями.

Також до конференції долучилися студенти та аспіранти факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили («Студії студентів та аспірантів»).