Представники кафедри екології Могилянки долучились до засідання екологічного клубу щодо розв’язання проблеми зливних стоків міста

У Центрі екологічної інформації та культури бібліотеки-філії №2 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького 27 січня відбулося засідання Міського екологічного клубу за темою «Миколаївська дощова каналізація. Перспективи розв’язання проблеми зливних стоків міста». До обговорення були запрошені представники кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили у складі викладачів та студентів. Викладачі кафедри поділилися відповідними розробками, обговорили основні проблеми та перспективи їх розв’язання.

Захід проходить у рамках роботи проєкту «Ріка та ми», який реалізується спільно Всеукраїнською благодійною організацією «Ініціатива заради життя» і чеським еколого-соціальним рухом Nesehnuti, що працює на півдні України, зокрема на Миколаївщині та Херсонщині. За результатами проєкту розроблений рекомендований план заходів щодо розв’язання проблеми для влади міста.

Забруднення річкових вод Південного Бугу та Інгулу через систему зливної каналізації – одна з важливих екологічних проблем міста. Застаріла система водостоків не має очисних споруд і не передбачає таких викликів, як перевантаження міста транспортом та включення до зливостоків каналізації власних господарств мешканців міста. Це призводить до значних перевищень гранично допустимих концентрацій у воді дуже небезпечних забруднювачів, які руйнують водну екосистему міста.

Нагадаємо, що кафедра екології Могилянки не вперше долучається до проєкту і вже брала участь у попередній зустрічі фокус-групи проєкту, до якої увійшли депутати міської ради, працівники туризму та екологи.