Подорож студентів-екологів до городища «Дикий сад»

14 квітня студенти-екологи ЧНУ імені Петра Могили відвідали городище «Дикий сад», де на сьогоднішній день на вільних від забудови землях Дикого Саду ведуться археологічні розкопки. «Дикий сад» — місцевість в Миколаєві у Центральному районі міста, що була розташована біля будинку адмірала, вздовж річки Інгул, між сучасними вулицями Адміральською, Набережною, Пушкінською та Артилерійською. Це колишнє місто кіммерійців (Білозерська культура) і єдине степове поселення тієї епохи, знайдене в Україні. Городище зародилося за 500 років до заснування грецького міста-держави Ольвії і проіснувало 300 років. «Дикий сад» — єдиний зі збережених пам’яток чорноморського міста-порту часів легендарної Трої і Троянської війни.

Упродовж заходу студенти набули базових знань в ігровій формі, що більш заохочувало гостей містечка. Для зручності всі екскурсанти були поділені на групи та у кожної з них був свій маршрут, який складався з таких етапів: креслення, робота з нівеліром, розбивка розкопу та опис археологічного об’єкту. Наприкінці заходу була проведена екологічна акція у ході якої треба було допомогти очистити територію від сміття XXI ст.