Плюси і мінуси навчання закордоном


Останнім часом більшість студентів бажає навчатись закордоном, тому шукає різноманітні програми з обміну або стипендіальні програми. Для кращого розуміння, що собою являє навчання закордоном пропонуємо дізнатися про плюси і мінуси.

Із позитивних сторін можна виділити:

 • Престижність диплому, який у майбутньому дає можливість швидкого кар’єрного росту.
 • Проходження практики в кращих компаніях країни, оскільки закордоном приділяють велику увагу саме практичним навичкам під час навчання.
 • Велика вірогідність отримати кращу роботу.
 • Закордоном є можливість навчитись працювати за кращим обладнанням.
 • Вивчення мови та культури іншої країни.
 • Сприяє самостійності, адже поряд не буде знайомих та рідних.

Як і в будь-якому питанні в навчання закордоном є й негативні сторони:

 • Великі фінансові витрати. Якщо студент отримає стипендію, авжеж проблема із проживанням та оплатою навчання буде вирішена, однак побутові витрати зазвичай вимагають більше фінансів, ніж в Україні.
 • Мовний бар’єр. Для отримання освіти в іншій країні потрібно не просто знати, а вільно володіти мовою тієї країни.
 • Адаптація до місця навчання та кліматичних умов.
 • Можуть виникнути проблеми із отриманням студентської візи, тому з’являться нові витрати на постійне повернення до своєї країни для подовження візи.
 • Навчання закордоном ведеться з вузької спеціалізації, тож треба буде відразу визначитись із профілем.

Варто пам’ятати, що будь-які проблеми будуть виникати не лише під час навчання закордоном. Тому необхідно зважити усі за та проти. Крім того, навчаючись в Могилянці, можна тимчасово поїхати вчитись закордон за програмами обміну.

 

 

Події та оголошення


березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).

березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету