Плюси і мінуси навчання закордоном


Останнім часом більшість студентів бажає навчатись закордоном, тому шукає різноманітні програми з обміну або стипендіальні програми. Для кращого розуміння, що собою являє навчання закордоном пропонуємо дізнатися про плюси і мінуси.

Із позитивних сторін можна виділити:

 • Престижність диплому, який у майбутньому дає можливість швидкого кар’єрного росту.
 • Проходження практики в кращих компаніях країни, оскільки закордоном приділяють велику увагу саме практичним навичкам під час навчання.
 • Велика вірогідність отримати кращу роботу.
 • Закордоном є можливість навчитись працювати за кращим обладнанням.
 • Вивчення мови та культури іншої країни.
 • Сприяє самостійності, адже поряд не буде знайомих та рідних.

Як і в будь-якому питанні в навчання закордоном є й негативні сторони:

 • Великі фінансові витрати. Якщо студент отримає стипендію, авжеж проблема із проживанням та оплатою навчання буде вирішена, однак побутові витрати зазвичай вимагають більше фінансів, ніж в Україні.
 • Мовний бар’єр. Для отримання освіти в іншій країні потрібно не просто знати, а вільно володіти мовою тієї країни.
 • Адаптація до місця навчання та кліматичних умов.
 • Можуть виникнути проблеми із отриманням студентської візи, тому з’являться нові витрати на постійне повернення до своєї країни для подовження візи.
 • Навчання закордоном ведеться з вузької спеціалізації, тож треба буде відразу визначитись із профілем.

Варто пам’ятати, що будь-які проблеми будуть виникати не лише під час навчання закордоном. Тому необхідно зважити усі за та проти. Крім того, навчаючись в Могилянці, можна тимчасово поїхати вчитись закордон за програмами обміну.

 

 

Події та оголошення


листопада
22
Запрошуємо всіх, хто захоплюються німецькою мовою до участі у фінальній дискусії

Усіх бажаючих попрактикувати німецьку мову запрошуємо прийняти участь у фінальній дискусії після перегляду німецького фільму. Коли: 22 листопада 2019 року Час: 15.30-17.30 Де: ЧНУ імені Петра Могили (ауд. 11-312)

березня
8
Запрошуємо талановитих студентів до участі у проекті EducationUA 2019

Для прийняття участі в конкурсі студенти повинні відповідати таким вимогам: громадянство України, навчатися на 1-5 курсі будь-якого ВНЗ України, незалежно від факультету чи спеціалізації, денної та заочної форми навчання, перебувати на контрактній або бюджетній основі, або вчитися в школі в …

листопада
21
Запрошуємо до перегляду документально-музичного фільму «Україна. Майдан. Перезавантаження»

21 листопада в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили о 14:00 відбудеться показ музично-документальної стрічки “Україна. Майдан. Перезавантаження” Проєкт був створений за підтримки Українського культурного фонду спільно з очевидцями подій на Майдані – військовим репортером Русланом Ганущаком, телерадіокомпанією РАІ (Івано-Франківськ) …