Про міжнародні можливості ЧНУ ім. Петра Могили для студентів

ЧНУ імені Петра Могили – сучасний університет, робота якого відповідає вимогам часу та враховує основні тенденції розвитку суспільства, економіки та системи освіти в Україні та світі в цілому.

Університет надає перспективи та можливості для всебічного розвитку студентів, а тому пропонує ряд програм академічного обміну. Багато зі студентів та викладачів, які брали участь у таких програмах, отримали дипломи кращих університетів США, Німеччини, Франції, Норвегії, пройшли стажування у відомих університетах світу. П’ятнадцять науковців та викладачів ЧНУ імені Петра Могили відзначені дипломами та медалями Почесної міжнародної спілки вчених Phi Beta Delta, США.

ЧНУ ім. Петра Могили приділяє значну увага розвитку та поглибленню міжнародних відносин.

Так, студент Могилянки має можливість взяти участь у короткострокових програмах, які проводяться щорічно. Серед них є такі:

• Навчальні візити в Польщу «Study Tours to Poland» (STP)

Дедлайн: весна/осінь (дати дедлайну коригуються).

STP для студентів – це одна з перших циклічних польських програм, адресованих молоді зі Східної Європи.

Поїздки проводяться в групах по 11 чоловік двічі на рік – навесні та восени. Щорічно в рамках програми STP Польщу відвідує понад 200 студентів.

Головна мета програми – допомогти учасникам стати свідомими громадянами з активною життєвою позицією. Особлива роль в ході ознайомлювальних поїздок STP відводиться вивченню діяльності неурядових організацій та їх ролі в сучасному суспільстві.

Офіційний веб-ресурс.

• Навчальні візити в Гдиню (Study visits to Gdynia)

Дедлайн: варіюється (орієнтовно весною).

Навчальні візити в Гдиню – це чудова можливість познайомитися з Польщею, дізнатися більше про адміністративну та освітню системи, а також про уряд, бізнес, ЗМІ, державні та громадські організації, познайомитися з польською культурою, історією.

Ціль: показати учасникам програми розвиток Польщі з моменту падіння комунізму.

Офіційний веб-ресурс

• Культурно-мовні стажування в Болгарії (за підтримки уряду Болгарії)

Дедлайн: 1 травня кожного року.

Обмін проходить щорічно влітку (двічі або тричі на рік). Тривалість: 14 днів.

Для участі запрошуються активні, ініціативні студенти та викладачі, які вивчають болгарську мову та цікавляться культурою Болгарії. Програма складається з лекцій та заходів, які пов’язані з ознайомленням учасників програми з болгарською культурою та мовою (екскурсії, відвідування музеїв тощо). Поїздки організовуються Центром болгарської мови та культури ЧНУ імені Петра Могили та Тернівським Болгарським Товариством імені І. Вазова.

• Бізнес-практика в Норвегії (Business Practice in Nord University)

Дедлайн: квітень-березень щороку.

Протягом тижня студенти спеціальності «Економіка» мають можливість відвідувати лекції з теорії Економіки від норвезьких професорів, знайомитись з культурою та системою освіти Норвегії, а також отримувати незабутні враження від екскурсій по фіордам.

Практика проходить щороку в серпні.

Чимало програм та практик проводяться з такими міжнародними організаціями:

• Fulbright Program, IREX, Глобальна університетська ініциатива Біла Клінтона; Open Society Institute, Корпус Миру, ACCELS, ALDEC, IREX, Міжнародна почесна спілка науковців Phi Beta Delta, Американська Рада з питань освіти (ACE), Civic Educational Project CEP, Таллуарська мережа (США);
  • Британська Рада (Великобританія);
  • Гете-інститут, DAAD, Сіменс, Фонд Конрада Аденауера, фонд Боша, програма Европаікум (Німеччина);
  • Асоціація «Альянс Франсез», програма «Français à domicile» (Франція);
  • Fellowship Program in Poland (Польща);
  • Фонд Romualdo Del Bianco (Італія);
  • програма «Maritime Studies», програма Quota (Норвегія);
  • програма Tempus-Tacis (Європейський Союз) та інші.

Таким чином, студент ЧНУ ім. Петра Могили має можливість вдосконалювати набуті вміння та навички, розширювати кругозір та, у тому числі, багато подорожувати у рамках навчальних практик.

Долучайся до команди Могилянки! Адже ЧНУ ім. Петра Могили – це запорука успішного навчання та перспективи самовдосконалення та гарної кар’єри!