На базі ЧНУ імені Петра Могили відбувся українсько-польський міст «Українсько-Польські Відносини: історичні і освітянські аспекти»

1 вересня 2023 року відбувся українсько-польський міст «Українсько-Польські Відносини: історичні і освітянські аспекти», присвячений 15-річчю створення Українсько-Польського Інституту ЧНУ імені Петра Могили.

Слова привітання учасникам заходу висловили ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко та перший проректор Юрій Котляр, які підкреслили важливість усіх напрямків співпраці з інституціями Польщі за часів військової інвазії з боку рф.

У заході взяли участь Євген Сінчкевич, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Інституту історії Гуманітарно-Природничого університету імені Яна Длугоша (Польща), який представив доповідь на тему «Система вищої освіти в Польщі: наука, навчання, співпраця».

З боку польських інституцій прозвучали цікаві розгорнуті презентації Яна Станіслава Цехановського, д-р ґаб., професора, заступника керівника Центру дослідження європейського пограниччя імені Софія Казанова, Варшавського Університету на тему: «Хатинь чи Катинь? Випадок радянської пропаганди», а також Казимира Пшешовського, докторанта Варшавського університету:  «Втрати населення в районі Воля під час Варшавського повстання 1944 року – резюме стану досліджень та пропозиції нового наукового підходу».

Подані теми демонструють неоднозначність історичних трактувань подій, які відбувались у роки панування радянської влади на теренах Польщі.

Директорка Інституту Олена Мітрясова зазначила, що наразі основною місією Українсько-Польського Інституту ЧНУ імені Петра Могили є сприяння реалізації та розвитку дослідницьких, освітніх, культурологічних програм у співпраці з науковими, культурними, освітніми закладами, установами, громадськими об’єднаннями та іншими інституціями Республіки Польща для студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників ЧНУ імені Петра Могили.

Місія та перспективи розвитку українського-польського інституту ЧНУ імені Петра Могили
Population losses in Wola district during Warsaw Uprising 1944 – summary of the state of studies and proposal of the new scientific approach. Kazimierz Przeszowski