«Могилянка» увійшла у Топ-50 вузів країни та знову стала кращим університетом Миколаєва

Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» презентував новий академічний рейтинг вищих навчальних закладів України «Топ-200 Україна 2018», складений за методикою, доповненою та вдосконаленою протягом 2006-2018 років.

За результатами дослідження, Чорноморський національний університет ім. Петра Могили зайняв 44 місце, випередивши інші вузи Миколаєва. Так, Миколаївський національний аграрний університет посів 61 сходину, Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського – 102-й, а Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова став 118-м.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів. Дослідники наголошують, що однією із головних тенденцій в системах ранжування університетів є знаходження балансу між створенням нових, критичних знань, результатів досліджень та інновацій і практичною трансформацією цих напрацювань в розвиток сучасного суспільства.

«В цілому ж переважна більшість українських університетів покращує показники за усіма напрямами своєї діяльності. За умов зростаючої конкуренції на ринку освітніх послуг, вони все активніше впроваджують інноваційні підходи в навчальний процес і наукову роботу, налагоджують співпрацю з зарубіжними партнерами, світовим науковим співтовариством, нарощуючи свою участь в освітніх і наукових програмах ЄС Темпус, Еразмус+, Горизонт 2020», – стверджують аналітики.

Минулого року «Могилянка» також була 44-ю у рейтингу кращих вузів України.