Колектив Чорноморського національного університету імені Петра Могили вітає Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського з 205-річчям

Президія Асоціації університетів України вітає один із провідних закладів вищої освіти нашої держави, флагмана педагогічної освіти на півдні України – Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського з нагоди його 205-річчя! Високі досягнення Університету Ушинського в освітній, науковій та суспільній діяльності відомі не тільки в Українській державі, а й далеко за її межами. Заклад вищої освіти протягом багатьох років посідає провідне місце в когорті лідерів серед університетів освіти свого профілю, зокрема за показниками вітчизняних та і міжнародних рейтингів. За роки свого існування університет підготував більше 100 тисяч фахівців для системи освіти як України, так і для понад 30 країн світу. Серед викладачів та випускників є Герої України, Народні вчителі й новатори, заслужені працівники науки, освіти, культури, мистецтва, визнані організатори й управлінці освітньо-наукової галузі, міністри, ректори університетів, науково-дослідних інститутів, університетів, дійсні члени Національної академії наук, народні депутати різних рівнів, голови обласних та територіальних громад, керівники інноваційних освітніх з закладів, центрів мистецтва, спортивних клубів тощо. Академічному загалу широко відомі наукові школи Університету Ушинського в різних галузях, зокрема педагогічної, психологічної, філософської, філологічної, історичної, політичної, фізичної, математичної, біологічної, фізіологічної та ін. Їх очолюють визнані вчені, лауреати державних премій, академіки, заслужені діячі науки, доктори наук. Авторитетними спеціалізовані вчені ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій з різних наукових спеціальностей. Університетська міжнародна діяльність щодо співпраці з понад 100 провідними закладами вищої освіти різних держав, участь у реалізації майже 40 міжнародних проєктів, функціювання зарубіжних освітньо-інформаційних та культурних центрів та їх філій, у тому числі країнах, активне залучення до освітнього процесу іноземних фахівців та здобувачів, яскраво характеризують активну iнтернаціоналізаційну роботу університету. Студенти та викладачі 26 разів виборювали золоті медалі на різних олімпіадах, ставали переможцями та призерами понад 100 чемпіонатів світу та Європи з різних видів спорту. Не менш вагомі університетські здобутки й у сфері різних галузей мистецтва, під час проведення чисельних міжнародних конкурсів, виставок та фестивалів, що зміцнюють iмiдж України на міжнародному рівні. Знаємо, що кожні 5 років Університет Ушинського традиційно відзначає день народження, зокрема проведенням масштабних міжнародних конгресiв.

Віримо, що форум, який був запланований до 205-річчя університету обов’язково буде проведений після завершення війни. У цей складний для Української держави період бажаємо колективу університету подальших творчих успіхів, оптимізму, а також єдності в утриманні та зміцненні освітньо-наукового потенціалу.