ІІ Міжнародна наукова конференція «Слов’янські студії» у ЧНУ ім. Петра Могили

21 квітня в ЧНУ ім. Петра Могили відзначили 150-річчя від дня заснування Південнослов’янського пансіону в рамках ІІ Міжнародної наукової конференції «Слов’янські студії». Урочистості розпочалися в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми».

На конференції Олександр Боронь презентував Шевченківську енциклопедію в 6 томах, універсальне довідкове видання про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка, підготовлену до друку відділом шевченкознавства НАНУ до 200-річчя Т. Г. Шевченка. Робота над цим виданням тривала близько 20 років. До її створення долучилися і викладачі нашого університету, зокрема завідувач кафедри української філології, теорії та історії літератури Ірина Даниленко написала 12 статей.

Окрім того, в рамках пленарного засідання Валері Кацунов і Володимир Гамза презентували репринтне видання книги Петра Абрашева «Південнослов’янський пансіон Т. Мінкова. Спогади». Кирило Галушко представив книгу «Український націоналізм».

Під час конференції відбулася прем’єра телефільму «Південнослов’янський пансіон», автором і ведучим якого виступив директор Інституту філології Олександр Пронкевич.

Ще одним цікавим заходом конференції був КРУГЛИЙ СТІЛ: «Роль південнослов’янського пансіону Тодора Мінкова в підготовці національних еліт для балканських країн». У ньому взяли участь представники з Болгарії, які високо оцінили рівень підготовки до проведення конференції «Слов’янські студії».

Продовжилася робота конференції секційними засіданнями.

Більше фото тут.

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики