У Миколаєві відкрили бюст-пам’ятник Тодору Мінкову

21 квітня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття бюста-пам’ятника Тодору Мінкову та презентація документів Державного архіву в Миколаївській області, присвячених Південнослов’янському пансіону.

На заході були присутні почесні гості – Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, президент асоціації болгар України Антон Кіссе, директор Миколаївського обласного краєзнавчого музею Володимир Михайлов, народний депутат України Тарас Кремінь, ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко.

u0LE5Z5l920

Відбулося відкриття бюста-пам’ятника Тодору Мінкову. Автором став скульптор Юрій Макушин. Також були вручені медалі «150 річниця від заснування Південнослов’янського пансіону». Медалі отримали Олександр Сєнкевич, Володимир Михайлов, Леонід Клименко, Олександр Пронкевич та інші.

KD578EFo02o

Окрім того, було презентовано документи Державного архіву в Миколаївській області, присвячених Південнослов’янському пансіону Тодора Мінкова.

На початку заходу виступав болгарський фольклорний ансамбль «Изворче», який виконав пісні болгарською мовою.

Наступним заходом стала презентація кінострічки директора Інституту філології Олександра Пронкевича «Південнослов’янський пансіон» у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили в рамках проведення ІІ міжнародної наукової конференції «Слов’янські студії».

6I78Z4txWxc r7lRrdTogZk