Фонд періодичних видань наукової бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили: інформаційний ресурс університету


 Стратегічним ресурсом університету, основою наукового, навчального і виховного процесів, інформаційним потенціалом, універсальним джерелом інформації є фонд наукової бібліотеки університету.

    З часів заснування ЧНУ імені Петра Могили періодичні видання були невід’ємною складовою частиною загального фонду наукової бібліотеки, адже періодика є найоперативнішим засобом відображення наукової інформації. Двічі на рік бібліотека організовує передплату періодичних видань – газет і журналів, здійснює технічну та наукову обробку. Список періодичних видань на 1-ше півріччя 2019 року можна знайти на сайті університету за посиланням https://chmnu.edu.ua/biblioteka/.

До фонду періодичних видань входять: місцеві, державні газети, вітчизняні та іноземні журнали, збірники наукових праць ЧНУ імені Петра Могили, наукові періодичні видання інших університетів країни. Це часописи суспільно-політичного, технічного, науково-природничого і гуманітарного профілів, літературно-художні, а також науково-популярні та академічні видання. У фонді  представлені видання української діаспори, які були надруковані в минулому столітті  за межами України. Нині фонд періодичних видань налічує більше, ніж 25000 примірників, близько 100 назв газет та журналів.

   Значна кількість журналів занесена до Переліку фахових періодичних видань України. Такі журнали, як «Банківська справа», «Вісник НАБУ», «Економіка України», «Право України», «Регіональна економіка», «Слово і час», «Соціологія: теорія, методи, маркетинг», «Фінанси України», «Філософська думка» та інші  є обов’язковою частиною інформаційного забезпечення навчального та наукового процесів в університеті.

 Серед відомих та нових наукових журналів у фонді особливе місце займають журнали, засновником яких є ЧНУ імені Петра Могили: «Інвестиції: практика та досвід», «Український журнал медицини, біології та спорту», «Публічне управління та регіональний розвиток»,  «Історичний архів», «Чорноморський літопис», «Наукові праці».

  Досвід наукової діяльності потужних університетів України представлений в наукових збірниках, часописах, вісниках: «Наукові записки» (КМА), «Гілея» (НПУ), «Університетські наукові записки» (ХУУіП), «Науковий вісник» (ХДУ), «Актуальні проблеми держави і права» (НУ«ОЮА»), «Вісник ЛНУ» та багато інших.

   Колекція видань української діаспори, до якої входить місячник літератури, мистецтва, суспільного життя «Суча́сність» (1960-1990 років) – єдина в Миколаєві. Часопис виходив спершу  впродовж трьох десятиліть у Федеративній Республіці Німеччина (Мюнхен), а потім у США. Із січня 1992 року по січень 2013 року журнал випускався в Києві, аж до його закриття. У діяльності журналу «Сучасність» брали участь діячі культури, науки, громадського і політичного життя незалежно від політичних і світоглядних переконань: Емма Андієвська,   Михайло Андрієнко-НечитайлоВасиль Барка, Юрій Бойко, Богдан Бойчук та інші.

Популярний у філологів, політологів та істориків український культурологічний часопис «Кур’єр Кривбасу». У ньому публікуються як літературні твори, так і критика, а також матеріали з краєзнавства півдня України. У часописі друкуються твори відомих сучасних українських літераторів ( Віктор НеборакВалерій ШевчукЮрій Покальчук), а також письменників діаспори (Ігоря КостецькогоЕмми Андієвської та інших). Головний редактор журналу Григорій Гусейнов неодноразово був гостем Могилянки.

 Журнал «Слово і час» у фонді періодичних видань нашої бібліотеки з 1992 року. Він друкує статті й розвідки з питань теорії й історії української літератури, компаративістики, зарубіжних і слов’янських літератур, текстології, літературного джерелознавства, літературної критики, а також суміжних дисциплін – культурології, фольклористики й етнології, стилістики, перекладознавства. Найстаріший український журнал іноземної літератури «Всесвіт», який був заснований у 1925 році, присвячено іноземній літературі, культурі, мистецтву та суспільно-політичним акцентам зарубіжних країн та їх зв’язків з Україною. У фонді наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили з 1991 року.

  Студентам, аспірантам, викладачам медичних спеціальностей будуть корисні та цікаві видання, що публікують результати медичних досліджень, інноваційні методики лікування, вітчизняний та зарубіжний практичний досвід медичних клінік, науковців – «Журнал Національної академії медичних наук України», «Запорожский медицинский журнал», «Клінічна хірургія», «Лікарська справа», «Сімейна медицина», «Український кардіологічний журнал» та інші журнали із фонду  бібліотеки.

 

   Користувачам бібліотеки комп’ютерного напряму пропонуємо скористатися науковими фаховими журналами «Електронне моделювання», «Кибернетика и системный анализ», «Прикладна механіка», «Проблеми програмування», «Технічна електродинаміка».

   Завжди бути в курсі всіх подій країни про політику, суспільство, бізнес, науку і техніку, здоров’я, спорт, освіту, культуру та дозвілля допоможуть видання: «Країна», «Кореспондент», «Новое время», «Экология плюс», «Соціальний захист», «Довкілля та здоров’я».

    Кожному користувачу наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили надані можливості максимально швидко та повно реалізовувати своє право на інформацію, а саме користуватися фондом періодичних видань, який є джерелом наукової інформації та місцем зберігання нових наукових ідей.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …