ЧНУ імені Петра Могили посів 1 місце серед вишів Миколаєва та 5 серед ЗВО південного регіону

Портал Освіта.ua опублікував Консолідований рейтинг університетів 2021 року. Також він  містить 10 тематичних підрейтингів: «Найкращі класичні університети України», «Найкращі технічні», «Найкращі аграрні»,«Найкращі приватні виші», «Найкращі київські виші», «Найкращі виші регіонів України», «Найкращі педагогічні виші», «Найкращі медичні університети України», «Найкращі мистецькі університети», а також «Найкращі заклади вищої освіти областей».

Консолідований рейтинг охоплює результати 242 закладів вищої освіти, для його складання були використані відомі рейтинги університетів країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».

Чорноморський національний університет імені Петра Могили посідає 1 місце серед закладів вищої освіти Миколаєва станом на 2021 рік (рейтинг «Найкращі заклади освіти Миколаєва»).

Також миколаївська Могилянка на 5-й сходинці кращих вишів південного регіону (рейтинг «Кращі вузи південного регіону України»).

У загальному Консолідованому рейтингу університетів Чорноморський національний університет імені Петра Могили посідає 44 місце.

Рейтинги, за якими складалася цьогорічна оцінка, вказують на різні показники. Зокрема, у «Топ-200 Україна» цього року було враховано тенденції розвитку української та світової освіти, що зазнали змін, у тому числі через вплив пандемії. Результати рейтингу «Scopus» беруть за основу показники бази даних Scopus, що відстежують цитованість наукових статей, які публікуються вишем або його педагогічними працівниками. Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких у 2020 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Таким чином рейтинг показує ті ЗВО, в які абітурієнти виявили бажання вступити.

Нагадаємо, що ЧНУ імені Петра Могили посідає 13 сходинку з 77 вишів України в рейтингу U-Multirank, що складається рядом європейських дослідницьких центрів.