Абітурієнту про міжнародні проєкти та перспективи навчання за спеціальністю «Екологія»


Сьогодні у світі відбувається посилення уваги до поліпшення якості життя населення, в тому числі – екологічного. Так, серед 17 Глобальних цілей ООН (на період з 2015-2030 рр.) третина стосується саме питань екології. А наразі уже набирають чинності закони, що передбачають екологізацію виробництв – увагу до взаємозв’язку будь-яких дій з урахуванням екологічних вимог.

Екологи ЧНУ імені Петра Могили беруть участь у масштабних проєктах, які направлені на поліпшення стану навколишнього середовища. Навчання за спеціальністю «Екологія» – це не лише набуття навичок для регулювання якості навколишнього середовища, а й можливість участі в міжнародних проєктах.

Питання екології об’єднують фахівців різних країн у спільній справі. Прикладом цьому можуть слугувати випускники та викладачі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Проєкт чистих технологій

Нині, влітку 2021 року, реалізується проєкт за участі викладачів кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили – проєкт чистих технологій «Регіональний акселератор GCIP». Це проєкт за підтримки Організації об’єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO) та Глобального Екологічного Фонду.

Саме ЧНУ імені Петра Могили після проходження відбору увійшов до 5 університетів України, які було обрано для реалізації цього проєкту. Головна мета Регіонального акселератора – підтримка інноваційного розвитку України, просування бізнес-ідей, покликаних надати імпульс для розвитку української економіки.

Водні практики ЄС

Добігає кінця ще один міжнародний проєкт – «Кращі Європейські практики з водної безпеки задля досягнення цілей сталого розвитку». Він належить до програми Європейського Союзу – ЕРАЗМУС+, яка підтримує проєкти співпраці, партнерства і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

Сам проєкт спрямований на розгляд проблем водних ресурсів та  вирішення їх європейськими країнами, імплементацію законодавства ЄС в екологічне право України.

Таким чином протягом 3 років студенти-екологи мали можливість навчатись водних практик ЄС.

Варто зазначити, що над проєктом працювала інтернаціональна команда, до якої входили представників кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили та представники Університету Західної Англії.

Міжнародна співпраця та навчання

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили досвідчена кафедра, яка існує вже більше ніж 20 років, та має міжнародні наукові зв’язки з університетами Бельгії, Білорусі, Польщі.

Викладачі кафедри  брали участь у чималій кількості  проєктів, серед яких проєкт за фінансування Конгресу США, співпраця з Німеччиною, Великобританією.

Для майбутніх фахівців навчання на кафедрі екології це:

  • участь в міжнародних проєктах
  • навчання закордоном
  • практика під час навчання в провідних компаніях міста
  • науково-практичні розробки
  • участь в екологічних ініціативах
  • участь в майстер-класах
  • практично-лабораторна підготовка
  • простір для втілення креативних або підприємницьких ідей

На кафедрі екології можна пройти стажування, підвищити кваліфікацію, перекваліфікацію за будь-якими прикладними питаннями екології, екологічного управління, екологічної стандартизації, екологічної безпеки.

Обираючи екологію, ви обираєте можливості!

За додатковою інформацією звертайтесь до Приймальної комісії вишу:

Більше інформації про саму кафедру екології можна знайти тут.