Звіт діяльності СНТ за 2021/2022 роки

Заходи, що проводилися у 2021/2022:

1. Куратор Наукового Товариства юридичного факультету Світлана Ковальова стала одним із співавторів книги «Українська державність»:

Указом Президента було встановлено нове державне свято 24 серпня 2021 року, відбулося підписання під час урочистостей до 30-ї річниці незалежності України. Тепер 28 липня відзначаємо День  Української державності. До цього свята була видана та приурочена книга «Українська державність». До наукового колективу авторів увійшла наш кураторка – Світлана Ковальова. Юридичний факультет пишається нашими викладачами.

1. 4 грудня 2021 було проведено круглий стіл Наукового товариства

У рамках святкування тижня права 4 грудня було проведено засідання Наукового товариства. На грудневому засіданні студентського наукового товариства було проведено Круглий стіл (англійською мовою), присвячений актуальним проблемам філософії права.

1. 10 грудня 2021 року проведено зустріч-конференція до дня Прав Людини

10 грудня в межах тижня права була проведена дуже цікава зустріч-конференція, яку влаштував  актив Наукового Товариства. Цей захід проведено до дня прав людини. Усі студенти, які брали участь у заході, обмінювалися інформацією, думками та поглядами щодо даної теми. Кожен мав змогу виступити та розповісти якісь цікаві факти про права людини.

1. 21 січня 2022 року відбулося засідання круглого столу присвячене до дня Соборності України

21 січня Наукове товариство юридичного факультету провело засідання круглого столу, присвячене Дню Соборності.

Обговоренню підлягали такі питання:

• сфера розвитку наукового товариства;
  • залучення студентської молоді до наукової діяльності;
  • формування умов для розкриття наукового і творчого потенціалу студентів;
  • організація і проведення різноманітних масових заходів: наукових конференцій, семінарів, круглих столів, конкурсів наукових студентських робіт тощо.

Більшість студентів приймали участь в обговоренні цих питань та пропонували свої ідеї, щодо їх вирішення.

1. Актив Наукового товариства 24 січня 2022 року організував науковий Брейн-Ринг

Студентський актив юридичного факультету провів Брейн-Ринг до Дня Соборності України. Науковці товариства проявили завзятість та велику активність і взяли участь в інтелектуальному змаганні. У Брейн-Ринзі брали участь 8 науковців. Змагалися «Червона» та «Фіолетова» команди. Команда «Червоних» отримала перемогу  з рахунком 33:30, обійшовши своїх суперників на 3 бали.

Змагання були проведені з метою:

• поглибити знання студентів про Україну, як державу зі своєю історією, політичними, соціальними та культурними подіями;
  • виховати почуття відповідальності перед наступним поколінням та поваги до своєї батьківщини.
  1. Онлайн-зустріч iз Головою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіславом Кравченком

15 червня 2022 року відбулася онлайн-зустріч iз Головою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіславом Кравченком. З огляду на виклики, які постали перед Україною. У зв’язку з жорстокою агресією Російської Федерації, вбивствами мирного населення і знищенням інфраструктури та цивільних об’єктів, Верховною Радою прийнято ряд змін та Доповнень до КПК України та КК України, Асоціацією правників України @ukrainianbarassociation було проведено онлайн зустріч із Головою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Що обговорювали?

Зміни до ст. 615 КПК України щодо особливого режиму кримінального провадження в умовах воєнного стану; доповнення розділу IX-1 «Особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного стану» статтями про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану (ст. 615-1) та щодо скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або зміни запобіжного заходу з інших підстав (ст. 616); кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність, за незаконне використання гуманітарної допомоги; посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану, за мародерство тощо.

1. 23 червня була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «VIII Юридичні могилянські читання»

23 червня на юридичному Факультеті ЧНУ імені Петра Могили було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «VIII Юридичні могилянські читання – 2022: сучасний стан та перспективи розвитку юридичної науки і практики в умовах глобальних викликів».

У теплому колі спілкування з нашими науковими керівниками, магістрами та аспірантами, ми обговорили питання з 4 секцій:

• приватне право;
  • публічне право;
  • теорія, історія, філософія, соціологія права, юридична психологія, порівняльне правознавство;
  • дискусія молодих вчених.

Не дивлячись на складні часи, ми стараємося забезпечувати та підтримувати високий рівень наукової діяльності.