ЗВЕРНЕННЯ учасників круглого столу «Національний дискурс і культурні коди Північного Причорноморʼя», що відбувся в ЧНУ імені Петра Могили 21 травня 2021 р., до голови Миколаївської міської ради пана Сєнкевича О.Ф., депутатів Миколаївської міської ради

Шановний пане голово, панове депутати!

Учасники круглого столу, організованого кафедрою української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ ім. Петра Могили:

Павло Юхимович Гриценко, доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України, почесний професор ЧНУ ім. Петра Могили (Київ),

Тарас Дмитрович Кремінь, кандидат філологічних наук, доцент, Уповноважений із захисту державної мови (Київ),

Олександр Вікторович Пронкевич, доктор філологічних наук, професор, декан факультету філології ЧНУ ім. Петра Могили,

Тетяна Павлівна Шестопалова, доктор філологічних наук, професор, завкафедри української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ ім. Петра Могили та викладачі кафедри-організатора,

представники багатьох академічних спільнот України:

Київського національного лінгвістичного університету,
     Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди,
     Луганського національного університету, імені Тараса Шевченка
     Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара,
     Херсонського державного університету,
     Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського,
     Криворізького державного педагогічного університету,
     Запорізького національного університету,
     Українського міжуніверситетського науково-дослідницького шекспірівського центру,
     Кентського університету (Великобританія)

звертаються до вас із закликом у найкоротші терміни повторно розглянути питання щодо скасування регіонального статусу російської мови й підтримати функціонування й розвиток української мови на всіх щаблях суспільного життя Миколаєва й області.

Уважаємо, що в умовах гібридної агресії, здійснюваної Російською Федерацією супроти України упродовж останніх семи років, глухе обстоювання більшості депутатів Миколаївської міської ради регіонального статусу російської мови, що виявилося в неспроможності скасувати рішення міської ради від 21.08.2012 №19/4 «Про надання російській мові статусу регіональної мови м.Миколаєва»,  являє собою пряму загрозу нашій національній безпеці.

Невизнання значення української мови як державної для побудови та збереження міцної й консолідованої України більшою частиною народних обранців до Миколаївської міської ради свідчить про дефіцит національної свідомості міської влади.

Ґрунт компромісів і спекуляцій, на якому стоять такі народні представники в питанні мови, провокуватиме й надалі пропаганду російської по всьому світові й Україні зокрема. З огляду на імперські засяги Росії такий крок видається абсурдним – з точки зору цивілізованого світу – а не бажанням захистити російськомовних на Сході України і в Криму.

Від імені організаторів і учасників круглого столу:

Ректор Чорноморського
національного університету