Звернення ректора ЧНУ імені Петра Могили до колег, випускників, меценатів і небайдужих до Могилянки!

Ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко до колег, випускників, меценатів і небайдужих до життя університету!

Унаслідок жорстокої російської агресії постійного терору зазнають заклади освіти України. 17 та 19 серпня 2022 р. під обстріли потрапив один з найкращих університетів Півдня України – Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Чотири російські ракети типу С-300 спричинили руйнування головного корпусу університету та завдали суттєвих втрат матеріально-технічній базі: навчальним аудиторіям, комп’ютерним класам, спортивним залам, читальній залі, бібліотеці, адміністративним кабінетам. На щастя, обійшлося без людських жертв.

Поява й розвиток ЧНУ імені Петра Могили тісно пов’язані з історією відродження й розвитку Києво-Могилянської академії. 17 січня 1996 р. прийнято ухвалу Вченої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія» про заснування Миколаївської філії НаУКМА, яку було затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 712 від 3 липня 1996 р. 13 березня 2002 р. Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 112-р створено Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили на базі Миколаївської філії Національного університету «Києво Могилянська академія». 10 грудня 2008 р. Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1521-р Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили реорганізовано в Чорноморський державний університет імені Петра Могили. 14 червня 2016 р. Указом Президента України № 252 за вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки університету було надано статус національного.

Такий шлях розвитку – за 26 років від філії до національного університету є унікальним для України. При тому, що на момент створення навчальний заклад не мав ані приміщень, ані належної матеріально-технічної бази. До розбудови долучалися підприємства області, благодійники та меценати. Чимало будівельних та ремонтних робіт були здійснені руками викладачів та студентів. Власним коштом університету були відбудовані корпуси, придбана сучасна техніка, програмне забезпечення та навчально-наукова література.

За чверть століття вийшли у світ тисячі випускників-бакалаврів і магістрів за більш, ніж 30-ма спеціальностями. Науковцями налагоджено співпрацю з зарубіжними закладами освіти, фондами та організаціями. У міжнародному рейтингу «The Impact Rankings» ЧНУ імені Петра Могили посів 9 місце серед університетів України по забезпеченню впровадження цілей сталого розвитку; у U-Multirank – 20-21 місце; у консолідованому рейтингу вишів України за 2022 р. – 55 місце, а також І місце серед закладів вищої освіти Миколаєва.

Колектив ЧНУ імені Петра Могили, Вчена рада та ректорат звертаються до наших випускників, партнерів, меценатів та просто небайдужих громадян з проханням про допомогу у відбудові університету. Кошти просимо переказувати на спеціальні рахунки університету:

призначення платежу «на відбудову університету».

Реквізити ЧНУ імені Петра Могили для зарахування коштів (UAH)

Рахунок: UA518201720313281001301016042

Банк:  ДКСУ м. Київ

МФО: 820172

ЄДРПОУ:  23623471

Призначення платежу: Благодійний внесок на розвиток університету

Реквізити ЧНУ імені Петра Могили для зарахування коштів (USD)

BENEFICIARY: Petro Mohyla Black Sea National University

ACCOUNT BENEFICIARY’S:

IBAN: UA743204780000025301000000111

BANK BENEFICIARY’S: JSB “UKRGAZBANK”, Kiev, Ukraine. SWIFT: UGASUAUK

CORRESPONDENT BANK: J.P. Morgan Chase Bank, N.A. New York,  USA. SWIFT: CHASUS33

Petro Mohyla Black Sea National University

Desantnykiv Street 68 Bilding 10,

UA-54003 Mykolaiv

Number 23623471

Реквізити ЧНУ імені Петра Могили для зарахування коштів (EUR)

BENEFICIARY: Petro Mohyla Black Sea National University

ACCOUNT BENEFICIARY’S: 25308000000114.978

IBAN: UA663204780000025308000000114

BANK BENEFICIARY’S: JSB “UKRGAZBANK”, Kiev, Ukraine. SWIFT: UGASUAUK

CORRESPONDENT BANK: COMMERZBANK AG

Frankfurt Am Main, Germany. SWIFT: COBADEFF

Будемо вдячні усім за підтримку у цей нелегкий час.

Від імені колективу,

ректор Леонід КЛИМЕНКО