Зустріч студентів 193 спеціальності з відомим ґрунтознавцем

9 листопада 2023 року в рамках роботи гуртка «Ґрунтознавець», що діє на кафедрі управління земельними ресурсами, відбувся виступ Президента Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків України, доктора біологічних наук, професора Юрія Дмитрука.

Виступ проходив для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з такою темою: «Охорона ґрунтів в Україні: як проблема законодавства унеможливлює реальний захист ґрунтів». До зустрічі долучились і студенти-екологи, студенти-землевпорядники, а також викладачі Херсонського державного університету, Херсонського аграрно-економічного університету, Одеського державного аграрного університету також.

Юрій Дмитрук ознайомив присутніх з наявною законодавчою базою щодо охорони земель і ґрунтів в Україні. Та зазначив її недоліки, що гальмують процес захисту та охорони ґрунтів. Особливо яскраво ці недоліки проявляються в воєнний стан, коли нема однозначних критеріїв ступеня деградації ґрунтового покриву. Юрій Дмитрук вважає, що є нагальна потреба в розробці законів «Про охорону ґрунтів» та «Про моніторинг ґрунтів».

В дискусії, що сталася після виступу Юрія Дмитрука, викладачі та студенти всіх університетів, які приймали участь у заході, виклали свої погляди на стан законодавчої бази щодо охорони ґрунтів, але головною була думка про необхідність термінового удосконалення чинного законодавства.

Віримо, що отриманні знання сприятимуть набуттю студентами фахових компетенцій під час вивчення ґрунтознавчих та землевпорядних дисциплін!