Зустріч Ганни Новосад з керівником групи підтримки України в Єврокомісії


Міністерка освіти і науки Україні зустрілась з керівником групи підтримки України в Єврокомісії Петером Вагнером сьогодні 22 листопада 2019 року, у м. Брюссель. Під час зустрічі обговорювали  пріоритети роботи МОН, можливу допомогу Єврокомісії у запланованих освітніх реформах, а також розширення можливостей України у програмі Еразмус+.

Міністр почала розмову з розповіді про спільний проєкт України та ЄС – «EU4Skills». Його мета – розвиток профосвіти в Україні.

«Профосвіта – пріоритет для нас. Ми маємо мету збільшити кількість дітей, що йдуть у профтехосвіту. Але без належної інфраструктури зробити це буде важко. “EU4Skills” – один з проєктів, на який ми розраховуємо для поліпшення інфраструктури. Тому для нас важливо, щоб він виконувався ефективно», – відзначила Ганна Новосад.

Вона також наголосила, що Україна зацікавлена у розширенні можливостей країни в межах програми Еразмус+.

«Інші країни в межах програми мають складову професійної освіти. Ми зацікавлені в тому, щоб така можливість була поширена й на Україну. Ми переконані, що це позитивно вплине як на можливості учнів, так і на спроможність системи загалом», – додала Міністр.

Петер Вагнер зазначив, що розуміє виклики реформи професійної освіти України та повільний поступ європейських проєктів, які доволі бюрократичні.

За його словами, можливо реформу профосвіти в Україні зможуть підтримати додатково. Йдеться передусім про допомогу в організації обговорень проєкту закону про професійну освіту з роботодавцями.

Вона також повідомила голові групи підтримки України в Єврокомісії, що наразі в Україні розпочинається реформа фінансування та управління вищою освітою та підтвердила зацікавленість України брати участь у програмі «Горизонт Європа» (наступниці «Горизонт 2020»).

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …