Золоті правила студента під час сесії


Від сесії до сесії живе студент весело. Слова «залік» та «іспит» частіше викликають сумні настрої. Невеликі поради допоможуть сконцентруватися й уникнути елементарних помилок.

  • Грамотний розподіл сил. Проаналізуйте свій розклад: який іспит складніший, який простіший. Крім того, в процесі підготовки важливо враховувати, що будь-яка людина має свій біологічний ритм. У кожного з нас підйом сил, настрою змінюється спадом. У будь-якому випадку свої біоритми можна та потрібно використовувати на благо: в період підйому сил – вчити, а коли активність йде на спад – повторювати пройдене.
  • Уникати зубріння. Механічно завчений текст має властивість безповоротно випаровуватися з пам’яті на іспиті. А щоб цього не сталося, знання треба систематизувати. Вивчаючи матеріал з того чи того екзаменаційного питання, намагайтеся запам’ятати найголовніше. Ця інформація надалі слугуватиме своєрідним маячком. Якщо згадали ключовий факт, формулу, дату, то неодмінно спаде на думку ще що-небудь з того, що читали з цієї теми.
  • Планування відпочинку. Відвідайте театр, кіно, посидьте у кафе з друзями або хоча б прогуляйтеся на свіжому повітрі. Не варто боятися, що згаєте час і щось не встигнете вивчити. Навпаки, після відпочинку працездатність збільшиться. Це складно, проте реально.
  • Харчування повинне бути повноцінним і збалансованим. Не можна відмовлятися від обіду нібито через те, що треба готуватися. Відчуття голоду не допоможе добре засвоїти матеріал – скоріше навпаки.
  • Займіться спортом. Під час сесії студенти переважно ведуть сидячий спосіб життя. Однак зробити вранці зарядку або сходити, наприклад, у басейн не завадить. З одного боку, це дозволить зняти напругу, а з іншого (фахівці давно це встановили) – рівень фізичної активності прямо впливає на душевний стан.
  • Безпосередньо ж перед іспитом постарайтеся себе не накручувати. Не випитуйте в тих, хто вже здав, як все пройшло, якщо відчуваєте, що починаєте від цього хвилюватися ще більше.

Проста порада, як зменшити психологічне навантаження під час сесії: не живіть одними іспитами, живіть тим, що буде після – канікулами! Будуйте плани, призначайте зустрічі з друзями. А ще краще – думайте, як прийдете на навчання після канікул відпочилі, бадьорі, з новими враженнями та досвідом, сповнені наснаги та нових сил.

Джерело

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …