ЗНО-2020: Які нововведення чекають українських випускників у цьому році

Міністерство освіти оголосило список нововведень у ЗНО-2020.

Як і раніше, школярі зможуть скласти під час ЗНО максимум чотири предмети. Обов’язкових всього три:

• українська мова та література
  • математика або історія України (за вибором учасника)
  • ще один предмет на вибір (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька або французька мови).

Реєстрація на ЗНО-2020 стартує з 3 лютого 2020 року по 24 березня включно.

Мінімальний прохідний бал на бюджет з цього року –  125. Вступникам на лікарські спеціальності (“Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”) потрібно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів, щоб взяти участь у конкурсному відборі. Проєктом ця вимога зберігається, однак вона не буде поширюватись на вступників, які мають конкурсний бал більш як 175. Разом з тим, мінімальний конкурсний бал для вступу на спеціальності “Право”, “Публічне управління та адміністрування”, “Міжнародні відносини”, а також “Фармація, промислова фармація” (магістра на базі повної загальної середньої освіти) збільшується до 150.

2020 року планується розширити перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, у 2019 – 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для більш як 80 спеціальностей.

Результати будуть опубліковані в особистому кабінеті:

• з математики і фізики до 12 червня
  • українська мова та література, історія України та іноземні мови до 20 червня
  • хімія, біологія, географія до 24 червня

Для вступу вперше прийматимуть сертифікати ЗНО 4 років: 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів.

Вступники на базі 11-ти класів зможуть подати на бюджет 5 заяв на будь-яку кількість спеціальностей. Цього року вони могли використовувати до 7 заяв на 4 спеціальності. Зміна зумовлена тим, що 35,8% вступників, які отримали бюджетні місця за 6 пріоритетом, відмовилися від них, за 7 пріоритетом – 42,4%. Кількість заяв на контракт традиційно не обмежуватиметься.

Якщо у вас виникли питання щодо вступу, ви можете звернутись до Приймальної комісії ЧНУ ім. Петра Могили: Фейсбук, Сайт університету.

Телефон: (0512) 24-41-89.

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики