ЗНО-2020 відбудеться попри поширення коронавірусу


Міністерство освіти і науки планує провести ЗНО у цьому році попри обмежувальні заходи на тлі поширення коронавірусної інфекції. Про це 24 березня повідомив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний на своїй сторінці у Facebook.

 

«Колеги, друзі, цьогорічне ЗНО обов’язково відбудеться, його ніхто не скасовує. МОН та УЦОЯО відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ за різних варіантів розгортання подій. Нагадую, що ЗНО – це логістично одна з найбільш масштабних операцій в країні, тому ми ретельно продумуємо кожну її складову», – написав заступник міністра.

Деталі  проведення вступної кампанії та ЗНО будуть повідомлені вже цього тижня. Нагадаємо, що 24 березня завершується реєстрація на ЗНО 2020, а вже 4 квітня, за нинішнім планом, має відбутись перше пробне тестування. За словами екс-міністерки освіти та науки Ганни Новосад, Уряду необхідно буде визначитись з непростим питанням. Адже щоб провести ЗНО потрібно буде зняти ряд заборон, які існують зараз, зокрема на перевезення між областями та кількість людей в приміщенні.

225696.jpg (1720×1148)

 

До питання як у світі приймають рішення щодо вступних іспитів в умовах карантину, Ганна Новосад привела приклад британське Міносвіти, яке ще 20 березня повідомило про скасування цього літа усіх іспитів для отримання шкільного атестату – General Certificate of Secondary Education.

«Повідомлення на сайті Міністерства каже, що цього року, навіть у випадку зменшення масштабу епідемії коронавірусу, іспити не відбуватимуться. Натомість учням буде вирахувана така собі очікувана оцінка, яку б вони потенційно отримали на іспитах з предметів. Така оцінка, зокрема, вираховуватиметься на основі поточних оцінювань, пробних іспитів, оцінки вчителів та загалом попередніх освітніх результатів. Методику обрахування оцінок має сформувати Ofqual – аналог нашого УЦОЯО. Цікаво буде почитати, коли з’явиться цей документ. Хоча навряд Україна зможе скопіювати такий підхід, бо це точно не замінить ЗНО», – повідомила Ганна Новосад.

Вона зазначає, що британським учням та ученицям, котрі все ж не будуть згодні з оцінками, буде надана можливість скласти іспити у 2021 році, або ж «as soon as is reasonably possible» (але не цього літа). Такий підхід вже погоджений з британськими університетами. Universities UK опублікували відповідне відкрите звернення до цьогорічних абітурієнтів.

Події та оголошення


березня
31
До уваги вступників! Контактнi данi приймальної комісії на період карантину

Шановні вступники та батьки! На період карантину з питань щодо вступної кампанії 2020 року звертайтеся за номером телефону: +38 (066) 165-50-19 або письмово на електронну пошту приймальної комісії: chdupruyom@gmail.com та групу у Facebook (понеділок – п`ятниця: з 09:00 до 17:00).