ЗНО-2020 відбудеться попри поширення коронавірусу

Міністерство освіти і науки планує провести ЗНО у цьому році попри обмежувальні заходи на тлі поширення коронавірусної інфекції. Про це 24 березня повідомив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний на своїй сторінці у Facebook.

«Колеги, друзі, цьогорічне ЗНО обов’язково відбудеться, його ніхто не скасовує. МОН та УЦОЯО відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ за різних варіантів розгортання подій. Нагадую, що ЗНО – це логістично одна з найбільш масштабних операцій в країні, тому ми ретельно продумуємо кожну її складову», – написав заступник міністра.

Деталі  проведення вступної кампанії та ЗНО будуть повідомлені вже цього тижня. Нагадаємо, що 24 березня завершується реєстрація на ЗНО 2020, а вже 4 квітня, за нинішнім планом, має відбутись перше пробне тестування. За словами екс-міністерки освіти та науки Ганни Новосад, Уряду необхідно буде визначитись з непростим питанням. Адже щоб провести ЗНО потрібно буде зняти ряд заборон, які існують зараз, зокрема на перевезення між областями та кількість людей в приміщенні.

225696.jpg (1720×1148)

До питання як у світі приймають рішення щодо вступних іспитів в умовах карантину, Ганна Новосад привела приклад британське Міносвіти, яке ще 20 березня повідомило про скасування цього літа усіх іспитів для отримання шкільного атестату – General Certificate of Secondary Education.

«Повідомлення на сайті Міністерства каже, що цього року, навіть у випадку зменшення масштабу епідемії коронавірусу, іспити не відбуватимуться. Натомість учням буде вирахувана така собі очікувана оцінка, яку б вони потенційно отримали на іспитах з предметів. Така оцінка, зокрема, вираховуватиметься на основі поточних оцінювань, пробних іспитів, оцінки вчителів та загалом попередніх освітніх результатів. Методику обрахування оцінок має сформувати Ofqual – аналог нашого УЦОЯО. Цікаво буде почитати, коли з’явиться цей документ. Хоча навряд Україна зможе скопіювати такий підхід, бо це точно не замінить ЗНО», – повідомила Ганна Новосад.

Вона зазначає, що британським учням та ученицям, котрі все ж не будуть згодні з оцінками, буде надана можливість скласти іспити у 2021 році, або ж «as soon as is reasonably possible» (але не цього літа). Такий підхід вже погоджений з британськими університетами. Universities UK опублікували відповідне відкрите звернення до цьогорічних абітурієнтів.

До уваги вступників! Контактнi данi приймальної комісії на період карантину

Шановні вступники та батьки! На період карантину з питань щодо вступної кампанії 2020 року звертайтеся за номером телефону: +38 (066) 165-50-19 або письмово на електронну пошту приймальної комісії: chdupruyom@gmail.com та групу у Facebook (понеділок – п`ятниця: з 09:00 до 17:00).