ЗНО-2020 відбудеться попри поширення коронавірусу


Міністерство освіти і науки планує провести ЗНО у цьому році попри обмежувальні заходи на тлі поширення коронавірусної інфекції. Про це 24 березня повідомив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний на своїй сторінці у Facebook.

 

«Колеги, друзі, цьогорічне ЗНО обов’язково відбудеться, його ніхто не скасовує. МОН та УЦОЯО відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ за різних варіантів розгортання подій. Нагадую, що ЗНО – це логістично одна з найбільш масштабних операцій в країні, тому ми ретельно продумуємо кожну її складову», – написав заступник міністра.

Деталі  проведення вступної кампанії та ЗНО будуть повідомлені вже цього тижня. Нагадаємо, що 24 березня завершується реєстрація на ЗНО 2020, а вже 4 квітня, за нинішнім планом, має відбутись перше пробне тестування. За словами екс-міністерки освіти та науки Ганни Новосад, Уряду необхідно буде визначитись з непростим питанням. Адже щоб провести ЗНО потрібно буде зняти ряд заборон, які існують зараз, зокрема на перевезення між областями та кількість людей в приміщенні.

225696.jpg (1720×1148)

 

До питання як у світі приймають рішення щодо вступних іспитів в умовах карантину, Ганна Новосад привела приклад британське Міносвіти, яке ще 20 березня повідомило про скасування цього літа усіх іспитів для отримання шкільного атестату – General Certificate of Secondary Education.

«Повідомлення на сайті Міністерства каже, що цього року, навіть у випадку зменшення масштабу епідемії коронавірусу, іспити не відбуватимуться. Натомість учням буде вирахувана така собі очікувана оцінка, яку б вони потенційно отримали на іспитах з предметів. Така оцінка, зокрема, вираховуватиметься на основі поточних оцінювань, пробних іспитів, оцінки вчителів та загалом попередніх освітніх результатів. Методику обрахування оцінок має сформувати Ofqual – аналог нашого УЦОЯО. Цікаво буде почитати, коли з’явиться цей документ. Хоча навряд Україна зможе скопіювати такий підхід, бо це точно не замінить ЗНО», – повідомила Ганна Новосад.

Вона зазначає, що британським учням та ученицям, котрі все ж не будуть згодні з оцінками, буде надана можливість скласти іспити у 2021 році, або ж «as soon as is reasonably possible» (але не цього літа). Такий підхід вже погоджений з британськими університетами. Universities UK опублікували відповідне відкрите звернення до цьогорічних абітурієнтів.

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут