Зміни в топоніміці Миколаєва: професор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр узяв участь у програмі «Діалог»


17 травня 2023 року доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр узяв участь у програмі «Діалог» на телекомпанії «МАРТ». У випуску він розповів про зміни в топоніміці Миколаєва, які мають відбутися після вступу в дію Закону про заборону географічних назв, пов’язаних з державою-агресором.

Історик висловив історичну та соціокультурну точку зору щодо змін, які принесе закон про деколонізацію, визначив початок роботи топонімічної комісії.

Особливу увагу Юрій Котляр приділив питанню перейменування вулиць, назви яких пов’язані з Російською імперією, пов’язаних з засновниками Миколаєва, які носять імена радянських героїв другої світової війни, зокрема перейменування вулиць Лягіна та Андрєєва. Також він розглянув питання української складової в історії Миколаєва та правомірності перейменування міста Миколаєва.

Окремим аспектом діалогу стало питання присвоювання імен вулицям міста, демонтажу пам’ятників, облаштування в середмісті Миколаєва туристичного маршруту, а також переосмислення історії України Х–ХХ ст.

Повний випуск можна подивитися за посиланням.