Зміни у ЗНО та ДПА у 2021 році


  • У 2021 році випускник самостійно обирає, яке ЗНО з української мови він проходитиме: або тільки з української мови, або з української мови та літератури. Вибір залежить від спеціальності, на яку планує вступати випускник. Є певний перелік технічних спеціальностей, для вступу на які необхідно складати тест тільки з української мови, і  перелік гуманітарних спеціальностей,  для навчання на яких потрібні результати з української мови і літератури. Повний  перелік спеціальностей, для вступу на які необхідні результати тесту  ЗНО з української мови та літератури, за посиланням. Різниця двох тестів з української мови полягає у різній кількості завдань. Так, у тесті з української мови та літератури міститься 24 завдання з української літератури, та 43 завдання з української мови, серед яких: 39 закритих форм з вибором відповіді та встановлення відповідності та 4 відкритих форми з наданням письмової відповіді. Відповідно, ЗНО з української мови буде містити лише завдання з мови.
  • Пробне ЗНО, на яке потрібно реєструватися, лише одне. Раніше одинадцятикласники реєструвалися на два пробних ЗНО. У зв’язку з епідеміологічними загрозами очне тестування буде одне, а решту тестів випускники матимуть змогу пройти вдома. При реєстрації на пробне ЗНО учень автоматично отримає зошит із завданнями інших предметів.
  • У зв’язку з введенням окремого ЗНО з української мови та ЗНО з української мови та літератури наступного року, на один збільшилась кількість предметів, які можуть обирати та здавати випускники. Існує перелік з 12 предметів, з якого одинадцятикласник самостійно обирає 4, і обов’язковий тест з української мови чи української мови та літератури. Тобто загалом випускник складає не більше ніж 5 навчальних предметів.

  • Також збільшилась кількість обов’язкових предметів ДПА у формі ЗНО. Здобувач повної середньої освіти повинен складати чотири предмети: українську мову або українську мову і літературу, математику (відповідно до рівня, який обере), історію України або одну з іноземних мов та один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).

картинка 1 .jpg

 

  • З 2021 року випускники обов’язково повинні здавати ДПА з математики, яке буде двох рівнів: стандартного та профільного. Різниця між ними у кількості завдань та часі, відведеному на їхнє виконання.Профільний рівень буде складатися з 34 завдань, на виконання яких відведуть 210 хвилин. Стандартний рівень матиме 28 завдань та 150 хвилин на їхнє виконання. Якщо випускник планує вступати до закладу вищої освіти на спеціальність, де необхідні результати з математики, потрібно буде обов’язково виконати сертифікаційну роботу профільного рівня.

картинка 2.jpg

 

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …