Журнал Reporters: Доктор історичних наук Юрій Котляр про правдиві аспекти історії Миколаївщини


Нещодавно Миколаїв був тихим і спокійним містом на півдні України, де панувало розмірене життя. Тут проходять найголовніші шляхи: і до морів, і до столиці. Саме через таке розташування Миколаїв вже з перших днів повномасштабного вторгнення росії опинився на передовій: посідає третє місце серед міст України, що зазнали найбільше обстрілів із боку російських військ.

Юрій Котляр, доктор історичних наук, професор Чорноморського національного університету дав інтерв’ю українському журналу літературних репортажів Reporters щодо правдивої історії Миколаївщини:

Міф про те, що до рішення Катерини ІІ про заснування міста ця земля пустувала, є в російських наративах і проходить навіть через українську історіографію. Деякі свідчення про давнішу історію міста ми збираємо по крихтах. Але річ у тім, що документи, які стосуються давнішої історії Миколаєва, вивезли за межі України.

Історія, яку ми можемо простежити за архівом, – це кінець XVIII століття. Росіяни завжди так роблять – вихоплюють якусь частину, яка їм вигідна, і лише на ній акцентують свою увагу.

Врадіївська Республіка… Це не було державне утворення, а радше спроба самоорганізації місцевого населення у час постійної зміни центральної влади. Але Врадіївська Республіка заявила про підтримку Директорії УНР і була спрямована проти більшовиків. Вона була абсолютно проукраїнською.

Миколаїв невпинно та незламно є брамою для багатьох територій! Усе буде Україна!

Ознайомитися з повним випуском журналу Reporters «Десять хвилин тиші. Миколаїв – українське місто на передовій» можна за посиланням.

Події та оголошення


липня
7
Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили

Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили! Коли? – 07 липня 2022 Початок о 15.00 Де? – Онлайнова зустріч Ідентифікатор конференції: 3106988262 Пароль: JP1aZb Майбутні студенти, Факультет фізичного виховання і спорту ЧНУ …

липня
4
Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”. Коли? – 4 липня (понеділок) 2022 року. Початок о 17:00. Де? – Платформа Zoom Ідентифікатор конференції: 835 5670 0990 Код доступу: Db05xH Цільова аудиторія: втупники на магістерські …

липня
5
Факультет комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили запрошує абітурієнтів на онлайнову зустріч

Факультет комп’ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили запрошує абітурієнтів на онлайн-зустріч. Коли? – 5 липня 2022. Початок об 11:00. Де? – Онлайнова зустріч. Під час заходу можна дізнатися про ряд важливих питань, зокрема: –особливості освітніх програм та спеціальностей; …