Жіноча спадщина Львова: Зустріч із польською журналісткою та письменницею Беатою Кост


Сьогодні, 6 листопада 2019 року, о 12:30 у Залі засідань Вченої Ради ЧНУ ім. Петра Могили відбулася зустріч із польською журналісткою зі Львова та письменницею Беатою Кост. Авторка народилася у Львові та захоплюється його історією. Аби кожен полюбив місто Лева так само як вона, випускає тематичні публікації у соцмережах на сторінках «Львівський альбом» (Album Lwowski. Beata Kost) і «Жіночий Львів» (Damski Lwów) польською мовою. Якщо ви також прагнете бути натхненним Львовом, тоді заходьте на ці сторінки у мережі Фейсбук.

 

Історії про Львів видані у двох книжках авторства Беати Кост: «Жінки зі Львова», у якій містяться розповіді про відомих акторок, великих співачок, ідейних вчительок і статечних аристократок та «Львівський альбом», ідея якого виникла разом із акцією «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря». У співпраці з Центром польської культури та європейського діалогу з’явився альбом її авторства «Станіславів. З життя міста» з історичною довідкою про Івано-Франківськ та цікавим одноденним путівником містом, що викладений у 20-ти розділах.

Беата Кост активно співпрацює з проектами, що популяризують львівську тематику та польську культуру у Львові.  За професійну та громадську діяльність письменниця отримала від Президента Польщі орден «Золотий Хрест Заслуги». Нагороджена також срібною медаллю «Зберігач місць національної пам’яті».

 

До ЧНУ ім. Петра Могили письменниця прийшла з історіями видатних жінок, які проживали у Львові в різні проміжки часу. Вони склали основу її книги під назвою «Жінки зі Львова». На сторінках надруковані портрети та розповіді про вклад представниць прекрасної статі у культуру, історію міста Лева та Польщі, у боротьбу за свої права.

 

Беата Кост зібрала десятки історій львів’янок різного походження. Серед них – і натхненні музи, і письменниці, і символи феміністичного руху, зокрема наречена Артура Гроттгера Ванда Монне, піаністка Леонія із роду Мацейовських, яку дослідники називають «забутою львівською Беатрис», перша дружина Болеслава Вєняви-Длугошовського, співачка Стефанія Длугошовська та феміністка Марія Дулембянка.

 

Університет також отримав книгу «Жінки зі Львова» в подарунок від Беат Кост. Захід відбувся за допомогою організації Науково-дослідницького інституту полоністики й кафедрою історії ЧНУ ім. Петра Могили.

 

Події та оголошення


березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету

квітня
3
Конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси»

Майстерня прикрас Kochut проводить конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси». Завдання: намалювати ескіз, використовуючи мотиви природи, архітектури чи казок. Розкрийте свою креативність на повну. Це може бути будь-яка прикраса – каблучка, кулон, брошка, сережки, тощо. Створюючи зображення, дозволено користуватися …

лютого
14
Приєднуйтесь до святкування Дня святого Валентина разом з ЧНУ імені Петра Могили!

14 лютого в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться святкування Дня святого Валентина! • 11:50 -12:30 фотозона, пошта св. Валентина (головний корпус) • 14:00 Святковий концерт (актова зала ЧНУ імені Петра Могили) На святковому концерті на вас чекають виступи театрального гуртка, …